Youtube SEO ile Videoları Öne Çıkarma

Youtube SEO ile Videoları Öne Çıkarma


Youtube’da daha fazla tıklanmak isteyen kanal sahipleri için Youtube SEO çalışmaları yapmak ve videoları daha öne çıkarmak gerekir.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Videolara tıklanma nasıl sağlanır?

Youtube kanalı olan kişiler için tıklanma sayılarının fazla olması, daha fazla aboneye sahip olunması oldukça önemlidir. Bunun için de öncelikle videoların kalitesinin yüksek olmasına ekstra önem vermelisiniz. Teknoloji bu kadar gelişmişken kalitesiz bir görüntü kimse tarafından kabul edilmeyecektir. Youtube da bu videolara önem vermeyecektir.

Youtube SEO çalışması yaparken videolarda kullanacağınız başlıklar oldukça önemlidir. Seçtiğiniz başlıklar mutlaka video ile uyumlu olmalıdır. Kullanıcılar hangi kelimeleri arıyorsa o kelimelere ağırlık verilmelidir. Doğru başlık seçildikten sonra ise uygun açıklama yazmak gerekir. Videoyu anlatan en kısa ve en uygun açıklama yazılmalıdır. Video ile alakalı olan kelimeler de açıklamalara eklenmelidir.

Youtube’da videoların öne çıkması için diğer önemli konu ise etiketlerdir. Videolar ne kadar çok etiketle tarif edilirse o kadar çok tıklanması mümkündür. ancak Youtube bu özelliğin suiistimal edilmemesi için bir üst sınır koymaktadır. Buna göre sınırı aşılması durumunda videoyu kaydetmek mümkün olmamaktadır.

Günümüzde pek çok kişi Youtube aracılığıyla video paylaştığı için kanalın ön plana çıkması da son derece önemlidir. Bu kapsamda kanalın görsel bir logoya sahip olması, videolarda standart bir intronun olması ve oynatma listelerinin oluşturulması büyük bir başarıyı beraberinde getirecektir. Youtube videoları nasıl çok tıklanır sorusunun en temel cevaplarından birisi budur.

Dış SEO kapsamında videoların sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılması da son derece önemlidir. Böylelikle pek çok kişi videonuzu tıklayarak erişim sağlayacaktır. Her tıklanma ise size para olarak geri dönüş sağlayacaktır. Tüm bu konulara dikkat eden kimseler başarılı bir Youtuber olabilir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!