Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?


Hem Android hem de iOS cihazı kullanıcıları YouTube arka planda oynatma nasıl çalıştırılır sorusunu sorduğu için sizlere kısa bir yanıt hazırladık.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Arka Planda Oynatma İçin Alternatif Yöntemler

Eğer yeni bir uygulama indirmeyip var olan yöntemlerle Youtube’ı arka planda kullanmak istiyorsanız birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi tarayıcı olarak Google Chrome kullanmaktır. Chrome’dan Youtube’a girdiğinizde mobil siteye yönlendirir. Ancak üç noktaya basarak masaüstü sürüme geçebilirsiniz. Bundan sonra tarayıcıdan çıktığınızda müzik duracaktır. Ancak yukarıdan indirdiğiniz panelde oynata bastıktan sonra müzik yeniden oynamaya başlayacaktır. Telefonunuzun tuş kilidini dahi kapatsanız müzik çalmaya devam edecektir.

Uygulama kullanmadan yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise çoklu ekran özelliğini kullanmaktır. Bu tüm telefonlarda bulunmuyor. Bu nedenle herkesin kullanması da mümkün olmayacaktır. Ayrıca çoklu ekran yapınca iki ekran birden açık kalacaktır.

Mobil Uygulama İndirme

Diğer bir alternatif yöntem ise uygulama indirmektir. Hem Android hem de İOS cihazlar için uygulama indirilebilir. Resmi mağazalarda olmayan uygulamalar uygulamaların kendi sitesinden indirilir. Uygulamayı kurduktan sonra videoyu arayıp oynatmalısınız. Sonrasında uygulamadan çıkabilirsiniz. Uygulamadan çıkınca müziğin devam ettiğini de göreceksiniz.

Telefonunuzun desteklemesine göre farklı uygulamalar bulunmakta olup bunlardan birini seçip indirebilirsiniz. Böylelikle kısa süre içerisinde Youtube arkada oynatma sorununu çözmüş olursunuz. Mağazalarda yer alan uygulamaları indirmeniz ise sizler için daha güvenli olacaktır. Aksi takdirde cihazınızın virüs kapması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Yukarıdaki yöntemler mobil cihazlar için geçerlidir. Bir de masaüstü bilgisayarlar için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlar için de ek programlar indirip kurmak ve çalıştırmak gerekiyor. Ancak bu sayede bir sonuç elde edilebilir. Belki de ilerleyen zaman içerisinde Youtube bu özelliği de getirebilir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!