Yeni Çiftlik Oyunu: Farmerama

Yeni Çiftlik Oyunu: Farmerama


Facebook’ta popüler oyunlardan biri olan FarmVille’ye yeni rakip geliyor. Farmville’nin popüler olması ile birlikte online oyun geliştiricileri çiftlik oyunları geliştirme çabalarına girdiler. Bunun sonucunda çıkan oyunlardan biri de Farmerama.

Oyun Farmville ile benzerlik göstermesine rağmen birçok farklılıkta barındırıyor. Browser tabanlı olan oyun Farmville gibi Facebook üzerinden değil kendi sitesi olan www.farmerama.com üzerinden oynanıyor.Oyun iki kısımdan meydana geliyor. İlk olarak çiftliğiniz ve diğeri şehir merkezi. Çiftliğinizde ürünler yetiştirebilir, yem, gübre hazırlayabilirsiniz. Şehirde ise ürettiklerinizi satabilir, görev alabilir, tarlanıza ekmek için tohum alabilir ya da hayvanlarınız için marangoza barınak yaptırabilirsiniz.

Oyunda yetiştirdiğiniz sebze, meyve ve hayvanları hemen satamıyorsunuz. Bunun için şehire gidip satmanız ya da taleplere bakmanız gerekmekte.

Oyunu Farmvilleden ayıran en büyük özellik görev sisteminin olması. Bunun için şehir merkezinde bulunan kooperatife gidip görev alabilirler. Görevlerin bazılarının belirli bir süre içinde yapılması gerektiği unutulmamalı.

Üreteceğiniz sebze ya da meyvelerin daha hızlı büyüyebilmesi için su ve gübre kullanmanız gerekiyor. Sulama için bir su tankınız bulunuyor. Gübre için ise yetiştirdiğiniz hayvanların gübreleri kullanılıyor.

Oyunda beğenmediğim tek özellik olarak yetiştirdiğiniz ürünleri hasat ettiğiniz gibi satamamanız ve level atlamanın zor olması. Tabi bu benim şahsi düşüncem. İngilizce bilgisi az olup Farmville’ de zorluk çekenler için Farmerama’nın Türkçe olması gözardı edilmemelidir.

Oyunu oynayabilmek için http://www.farmerama.com/?action=externalSignUp adresinden kayıt olmanız gerekiyor.

Oyun hakkındaki düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum bölümünü kullanarak yazabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN