Yazıcı ve Fotokopi Kağıdı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yazıcı ve Fotokopi Kağıdı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Geçmişte önemli konuların yazılı ve kalıcı bir şekilde bulunabilmesi için tercih edilen kağıtlar, günümüzde de aynı amaçlarla kullanılmaktadır. Kurumsal hayatta yazıcı ve fotokopi makineleri için büyük oranda tercih edilen kağıtlar hem kağıt üretimini hem de tüketimini aynı oranda artırmıştır.

Ev ve iş hayatında genellikle yazıcı ve fotokopi makineleri için tercih edilen kağıtlar zamanla farklı çeşitlere ayrılmıştır. Bu makineler için üretilen yazıcı kağıdı ve fotokopi kağıdı çeşitleri günümüz iş hayatında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle, birçok markaya ait farklı kağıt tipleri bulunmaktadır.

Yazıcı ve fotokopi kağıdı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar kağıdın gramajı ve markasıdır. Kağıdın gramajı bir kağıdın ne kadar kalın olduğunu ve ışığı ne kadar emebildiğini göstermektedir. Ayrıca kağıdın kullanım alanlarını da belirleyen gramaj, kağıt seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken bir faktördür.

Gramaj dışında önemli olan bir diğer husus ise kağıdın markasıdır. Kağıt üretim alanı oldukça geniş ve yaygın bir alan olduğu için kağıt üretimi yapan markalar da oldukça çeşitlidir. Yazıcı kağıdı ve fotokopi kağıdının kalitesiyle doğrudan bağlantılı olan markalar ve üretim yerleri kullanıcıların mutlaka dikkat etmesi gereken noktalardandır.

 

En Popüler Yazıcı ve Fotokopi Kağıdı Markaları Hangileridir?

Kağıt kullanımının çok fazla olması beraberinde çok farklı ve çeşitli firmaları getirmektedir. Bu çeşitlilik arasından doğru ve kaliteli bir ürün seçmek çoğu kullanıcı için oldukça zor olmaktadır. Kağıt sektöründe hem ürünlerine olan talep hem de kalite ve dayanıklılık konusunda öne çıkan birkaç marka bulunmaktadır. Bu markalardan bazıları;

 

  • Navigator
  • Avansas
  • Copy Liva
  • Basic
  • Vege Copierbond

 

Kağıt üretimi ve kalite konusunda kullanıcılarından tam not almış olan markalar, kağıtların gramajı ve dayanıklılığı konusunda da sıkça tercih edilmektedir.

 

Yazıcı ve Fotokopi Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Gramaj, renk, malzeme, kullanım alanı, boyut ve marka olarak farklı çeşitleri bulunan yazıcı ve fotokopi kağıtları her sektörden ve her yaştan insan tarafından kullanılmaktadır. Gramajına göre birinci hamur kağıt, ikinci hamur kağıt ve üçüncü hamur kağıt isimleriyle sınıflandırılan kağıtlar içerilerinde bulunan selüloz oranına göre bu adları almaktadır.

Selüloz oranı yüksek olan birinci hamur kağıtlar genellikle kitap basımında tercih edilmektedir. Ayrıca, ikinci hamur kağıtlar %50 selüloz oranına sahipken üçüncü hamur kağıtlar en az selüloz oranına sahip kağıt çeşidir. Bu da üçüncü hamur kağıtları baskıya uygun olmayan bir hale getirmektedir.

Renklerine ve biçimlerine göre; renkli fotokopi kağıtları, desenli ya da logolu fotokopi kağıtları bulunmaktadır. Ayrıca, boyutlarına göre de A4 kağıt, A3 kağıt ve A5 kağıt olarak sıkça tercih edilen kağıtlar vardır. Kağıt üretimi ve talebinin artmasıyla her geçen gün daha farklı ve çeşitli ürünler ortaya çıkmaktadır.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yazıcı ve Fotokopi Kağıdı Nereden Alınır?

Kullanım amacına göre değişebilen kağıtlarda; yazıcıda sıkışma yapmayan, kaliteli, çift yönlü kullanılabilen, yumuşak ve dayanıklı olanlar tercih edilmelidir. Hem bu özelliklere sahip hem de uygun fiyatlı yazıcı ve fotokopi kağıdı bulmak kimi zaman zorlu bir hale gelmektedir.

Çevre dostu, çift yönlü baskıya uygun, geri dönüştürülebilir, yazıcıda sıkışma yapmayan ve oldukça uygun fiyatlı ürünlerin satışını yapan Avansas; yazıcı ve fotokopi kağıdı seçiminde birçok kişi tarafından ilk sırada tercih edilen bir e-ticaret sitesidir.

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleri bünyesinde bulunduran Avansas, kendi üretimi olan yazıcı ve fotokopi kağıdı seçeneklerine de sahiptir. Toptan alışveriş ve hızlı teslimat avantajlarıyla Avansas ile güvenilir ve ekonomik bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN