Yasaklı Sitelere Google Translate ile Giriş

Yasaklı Sitelere Google Translate ile Giriş


BTK tarafından erişim engeli koyulan sitelere giriş için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında DNS değiştirme, proxy servisleri ve VPN kullanımı gelmektedir. Bu yöntemlerin yanı sıra erişim engeli uygulanan yasaklı sitelere Google Translate ile giriş yaparak kesintisiz iletişim sağlayabilirsiniz.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Yasaklı Siteye Erişim

Ülke çıkarlarına ters paylaşımlarda bulunan, pornografik içerikler üzerine kurulu olan ya da diğer bazı doğru olmayan içerikler barındıran siteler mahkeme kararı ile kapatılabiliyor. Bu siteler faaliyet göstermekle birlikte, ülkemizdeki sunuculardan bu sitelere bağlantı kurulması engelleniyor. Bu siteler erişim engeli olan ya da yasaklı site olarak anılıyor.

Ülkemizde sansür ve yayın yasakları oldukça sert ve bazen abartılı uygulanabiliyor. Wikipedia ya da Imgur gibi fayda oranı yüksek olan siteler mahkeme kararı ile erişime engellenmiş durumdadır. Bu tür yasaklı sitelere girmek isteyenler için birkaç farklı yol bulunuyor.

İlk olarak yasaklı sitelere DNS ile giriş yapmak durumunda kalınıyor. DNS’ler ise güvenliğini düşünenler için oldukça büyük risk taşıyor. Bu yüzden yasaklı sitelere VPN ile girmek daha güvenlidir. Yine de bu yolların hiçbir sizin güvenliğinizi garanti etmemektedir. Hem yasaklı sitelere girmek, hem de soru işaretlerinden kurtulmak için pek bilinmeyen bir yol daha var. Google Translate ile yasaklı sitelere girmek mümkündür. Üstelik tamamen Google güvencesidir.Google Translate ile Giriş

Erişim engeli olan sitelere Google Translate ile girmek için ilk olarak Google Translate Web sayfasını açın. Sonra çeviri kısmına ulaşmak istediğiniz sayfanın linkini yapıştırın. Linkin “http” ya da “https://” ile başlaması gerekir. Daha sonra tercüme et tuşuna basarak devam edin. Böylece tarayıcınızdan giremediğiniz siteler karşınıza Türkçe olarak açılacaktır.

Böylece uygulama indirmeden, acaba verilerim çalınır mı, cihazıma virüs bulaşır mı gibi riskleri düşünmeden kesintisiz olarak iletişim sağlayabilirsiniz. Google tarafından sunulan ve farklı diller arasında çeviri yapmayı sağlayan Google Translate sizlere bu konuda kolaylık sunacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!