Yandex Reklam Hizmetini Başlattı

Yandex Reklam Hizmetini Başlattı


Rusya’nın önde gelen arama motorlarından Yandex, Türkiye pazarında reklam servisini hizmete soktu. Reklam pazarının büyük bir kısmına sahip olan Google’nin Adsense servisine yeni bir rakip olarak Yandex, Direct adlı hizmeti ile karşısına çıkıyor.

Yandex, Türkiye pazarına bir çok servisi ile girmesine rağmen reklam hizmetini Türkiye’de kullanıma sunmamıştı. Bu bağlamda web site sahiplerinin reklam gelirlerinin büyük kısmını Google’nin reklam servisi Adsense karşılıyordu.

Aramaya ve içerğe odaklı reklam sektörüne 16 Ağustos 2012 itibariyle Yandex, Direct adını verdiği hizmetini reklam verenlerin kullanımına sundu. Verilen reklamlar şimdilik Yandex arama sonuçlarında gösterilmesine rağmen ilerleyen zamanlarda yayıncı alımına başlanıp web sitelerinde de reklam gösterimine başlanacağı tahmin ediliyor.

Yandex Reklam ve Ticaret Servisleri Yöneticisi Yevgeni Lomize’nin konuyla ilgili olarak açıklaması şu şekildedir.

Yandex.Direct yardımıyla Türkiye’de sunduğumuz arama servisimizi biraz daha iyileştirmiş olacağız ve kullanıcılarımızın sorularına daha iyi yanıt verebileceğiz. Önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına diğer reklam teknolojilerimizi de getirmeyi düşünüyoruz. Türkiye’de artık tüzel bir kişiliği olan ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının hükümleri çerçevesinde faaliyet gösteren Yandex, reklamcılık alanında işbirliği içine gireceği tüm ortaklarıyla tam uyum içinde çalışmaya hazır.

Yandex Direct hizmeti yayıncı alımına başlayacağı zaman gerçek anlamda Google’nin Adsense servisine rakip olmaya başlayacaktır. Yandex’in sunacağı Yandex Direct Api ve Metrica servisleri ile reklamların yönetimi kolay bir hal alacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN