WordPress SEO Nasıl Yapılır? SEO Eklentileri Gerekli mi?

WordPress SEO Nasıl Yapılır? SEO Eklentileri Gerekli mi?


WordPress, blog kullanıcılarının kolay bir arayüzü ve işleri kolaylaştıran SEO eklentileri olmasından dolayı tercih edilen bir blog tasarım aracıdır. WordPress ile birlikte SEO anlamında başarılı sonuçlar elde edebilmek oldukça mümkün olduğu gözükmektedir. Bunun nedeni olarak Google tarafından WordPress yoğun bir index hiti olarak sıralamalara giren siteleri ile dolu hale getirilmeye başlandı. SEO anlamında başarılı sonuçlar elde etmeden önce WP üzerinden SEO anlamında çalışmak istiyorsanız öncelikle WordPress eklentilerinden olan All in SEO eklentisini kurmalısınız. Ardından sitenizi Google’a tanıtmadan önce içeriklerinizi tam olarak aktif hale getirmelisiniz.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Bu süreçte sitenizin kapalı durması ve siteniz tamamlandıktan sonra index almaya başlamanız Google gözünde değerinizi daha çok arttıracaktır. SEO tekniklerinden olan iç ve dış SEO hizmetlerini WordPress ara yüzü ile kullanmak oldukça basit olduğu söylenmektedir. Özellikle özel url sistemlerinin kullanabilirliği sayesinde WordPress yoğun bir ilgiyi üzerine çekmeyi başarabilmiş bir blog tasarım aracıdır. WordPress ile nasıl daha iyi bir web sitesi içeriği düzenlenebilir bu konuda pek çok fikir ortaya atılmış olsa da sizleri hiç yormadan ana cevabın SEO üzerinden geçtiğini söylemeliyiz.

WordPress ile SEO Eklentileri Şart Mı?

Elbette bu noktalar sizler için şart olmayan noktalardır. Ancak bir şekilde Yoast SEO veya All in SEO eklentilerini kullanmadığınız takdirde yazılarınızın veya daha doğru bir dille içeriklerin tam olarak oluşturulup oluşturulamadığı söylenmemektedir. Bu bilgileri edinebilmek için sitenizin eksiklerini öğrenebilmek için bu eklentileri kullanmak bir nevi şart gibi gözükmektedir. Ancak kişisel bir blog üzerine yapılan işlemlerde SEO şart bir alan değildir. Çünkü bu bloglar genel olarak sosyal medya mecraları ile trafik akışı sağlamaktadır. Bu yüzden de bu gibi işlemlere çok ihtiyaç duymamaktadırlar.

WordPress SEO İlk Adımlar

Nasıl WordPress ile ilk adım atılabilir? Elbetteki bu soru sıklıkla yeni bir blog açacak kişilerin sorabileceği bir soru türüdür. Bu konuda öncelikle eklentilerden başlayarak Yoast SEO gibi çeşitli eklentileri satın alması gerekmektedir. Ardından SEO altyapısına uygun bir özgün tema satın almalıdır. Bunun için de tema satan web sitelerinden veya WordPress’in temalarından satın alabilir. Ardından SEO açısından ön yüz optimizasyonu yapabilmesi için çeşitli kodlama eklentilerini de almaları gerekecektir. Ardından bu site için belirli iş bölümlemeleri yaparak Search Engine Optimization geliştirmeleri başlatılmalıdır. Ancak site tamamlandıktan sonra arama motorlarına izin verilir hale getirilmelidir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!