WordPress Konularını Eklentisiz Twitter’da Yayınlama

WordPress Konularını Eklentisiz Twitter’da Yayınlama


WordPress altyapılı blogların kullanımın artması ile sitemize ziyaretçi çekmek için sık kullanılan sosyal ağlarda konularımızı paylaşma gereği duyarız. Bu sayede bizi takip eden kullanıcılar paylaşımlarımız üzerinden sitemize gelecektir.

Bu konu üzerine ilk olarak Twitter’dan başlayalım. Belli bir takipçi sayısına sahipsek ve takipçilerimiz ilgisi sitemizin konularıyla alakı ile Twitter üzerinden sitemize geridönüşler çok iyi olacaktır.

WordPress blogumuza yazdığımız yazılar Twitter’da otomatik yayınlamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yazıda eklenti kullanmadan WordPress konularını Twitter’da paylaşmaktan bahsedeceğim.İlk olarak rss beslemelerimizi Feedburner üzerinden gerçekleştiriyorsak hiçbir eklentiye gerek duymadan yazılarımızı Twitter’da paylaşabiliriz. Bunun için gerekli adımlar;

 • Feedburner hesabımız olmalı ve rss beslemelerimizi bu adrese yönlendirmeliyiz. ( Feedburner adresi üzerinden Google hesabınızla kolayca kayıt olabilirsiniz. )
 • Feedburner hesabımız var olduğunu ve rsslerimizi yönlendirdiğimizi varsayarak Feedburner yönteim panelinde üst menüde bulunan Publicize sekmesine giriyoruz.
 • Açılan sayfada sol menüde Socialize linkine tıklıyoruz.
 • Gelen sayfada Add Twitter account butonunda giriyoruz.
 • Karşımıza Twitter doğrulama sayfası çıkıyor. Doğrulama işlemi bitince tekrar Feedburner yönetim sayfamıza yönlediriliyoruz.
 • İşlemimizin büyük çoğunluğu tamamlandı. Şimdi ince ayarları yapacağız.
 • Alt kısımda paylaşımlarımızda başlık, içerik gibi hangi kısımları paylaşmak istiyorsak, Twitter durumumuzda konumuzun etiketlerinin paylaşılması, linkimizin durumumuzda geçmesi gibi ayarları yaparak alt kısımda save ederek işlemimizi tamamlıyoruz.
 • Bundan sonra blogumuza yeni yazı girdiğimizde konularımız otomatik olarak Twitter hesabımıza durum güncellemesi olarak gönderilecek.
  Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


  Comments
  1. tesekkürler işime yaradi

  YORUM BIRAKIN