WordPress Eklentisiz Facebook Beğen Butonu Ekleme

WordPress Eklentisiz Facebook Beğen Butonu Ekleme


Facebook’un popüler olarak kullanılmaya başlanması ile biz de bunu sitemizin yararına kullanarak ziyaretçi çekebiliriz. Bunun için Facebook Beğen butonunun görünmesini istediğimiz yere aşağıdaki işlemleri yapmamız yeterli olacaktır. Bu sayede yazımız beğenildiğinde beğenen kişinin duvarında yazımız görünecek ve arkadaş listesi üzerinden sitemize ziyaretçi gelebilecek. Öncelikle yazmızın tamamı okunurken Facebook Beğen butonunumuzun görünmesini istiyorsak single.php dosyasına görünmesini istediğimiz yere aşağıdaki linkten alacağımız kodu koymamız yeterli olacaktır.

http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/likeKodumuzu özelleştirecek olursak;

1-) Url yazan kısıma

< ?php the_permalink() ?>

kodunu giriyoruz

2-) layout değeri kodumuzun görünmesini istediğimiz şekli belirliyor. Facebook beğen butonumuzu aşağıdaki gibi 3 şekilde gösterebiliriz.

İlk şekilde kullanmak istiyorsak layout değerimizi box_count
2. şekildeki gibi kullanmak istiyorsak layout değerimizi button_count
3. şekildeki gibi kullanmak istiyorsak layout değerimizi standart olarak giriyoruz.

3-) show_faces=”true” tanımlaması ile yazımızı beğenenlerin profil resimleri küçük bir şekilde görünecek bunu istemiyorsak true değerini false yapmamız yeterli olacaktır.

4-) width=”450″ tanımlaması genişliği belirtiyor. Yazı alanınızın genişliğine göre kendi değerinizi verebilirsiniz.

5-) font=”arial” tanımlaması kullanılan yazı tipini belirtiyor. Bu değere alternatif olarak lucida grande, tahoma, verdana, segoe ui, trebuchet ms değerlerini kullanabiliriz.

6-) Son olarak temamız koyu renge sahipse colorscheme=”dark” değerini kodumuza ekleyerek koyu bir renk almasını sağlayabiliriz.

NOT: Yazılar eğer İngilizce görünüyorsa kodda geçen en_US değerini tr_TR olarak değiştiriniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN