WordPress Blogunuzu Yedekleyin

WordPress Blogunuzu Yedekleyin


WordPress, en çok tercih edilen blog yazılımlarından biri olma özelliğini taşıyor. Kolay kullanımı ve geliştirmeye açık bir alt yapısı olduğundan WordPress tabanlı birçok site bulunuyor. Tüm web sitelerinde olduğu gibi WordPress tabanlı sitelerde de bazı ihtimallere karşı yedek olmak gerekiyor. Yedekleme işlemi sitemizin devamlılığı açısından büyük önem teşkil ediyor olmasına rağmen çoğu kişi için sıkıcı bir işlem olmaktan ileri gidemiyor.

WordPress bloglarda yedek işlemlerini otomatik bir hale getiren BackWPup eklentisi ile artık yedek alma işlemlerine zaman ayırmanıza gerek kalmıyor. Eklenti sayesinde yedeğinizi belli periyotlarla, istediğiniz yere alabiliyorsunuz. Eklentinin belki en güzel özelliklerinden biri olan yedeğinizi istediğiniz yere yükleyebiliyor olmanız. Bu yerler arasında bulunan servisler;
[list style=”check”]

  • Dizin,
  • FTP server,
  • Dropbox (curl gerekli),
  • S3 services (curl gerekli),
  • Microsoft Azure (Blob) (PHP 5.3.2, curl gerekli),
  • RackSpaceCloud (PHP 5.3.2, curl gerekli),
  • SugarSync (curl gerekli)

[/list]

WordPress blogunuzu, BackWPup ile yedeklerken yedeğinizi özelleştirebiliyorsunuz. Veritabanı, XML, dosya ve yüklü eklentilerin listesi gibi seçimler bulunuyor. Ayrıca eklentinin ek özelliklerinden veritabanı onarımı ve optimizasyonu yapması da bulunuyor.

Gelişmiş bir zamanlama ayarı özelliğine sahip BackWPup ile istediğiniz zaman aralığında yedeğinizi alabilir, bu işlem sonrasında da yedeklemenin durumu ile ilgili mail talebinde bulunabilirsiniz. Yedeklerinizi zip, tar, tar.gz, tar.bz2 (gz, bz2, ZipArchive gerekli) formatında indirebilir ya da diğer hizmetlere yükleyebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN