Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?


Windows 10 güncellemesi almayan bilgisayarları güncellemek ve sürüm yükseltmek için Windows 10 USB Tool hazırlanabilir. Bu sayede güncelleme DVD’si olmadan da işlemler yapılabilir.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Nasıl Hazırlanır?

Öncelikli olarak USB tool hazırlayabilmeniz için en az 3 GB’lık bir hafızası olan USB’ye sahip olmanız gereklidir. Bu USB içerisine Windows 10 ISO dosyası ile birlikte Microsoft Media Creation Tool programını indirmelisiniz. Bu indirme işlemini güvenilir bir kaynaktan yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde sorunlu bir güncelleme yapmış olursunuz.

İlk olarak indirdiğiniz Microsoft Media Creation Tool programını çalıştırın. Lisans sözleşmesini onayladıktan sonra kurulum oluşturma ekranı gelecektir. Bu ekranda başka bir bilgisayar için kurulum oluşturma ifadesi çıkacaktır. Bu seçeneğin tercih edilmesinin ardından ayar yapmanız gerekecektir. Kurulum yapacağınız bilgisayarın işletme sistemine göre hangi dil, mimari ve versiyonu seçeceğinizi belirlemelisiniz.

Bu seçim işlemlerini yaptıktan sonra USB tool oluşturma süreci tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra USB bellek ile kurulum yapmak istediğiniz bilgisayarın işletme sistemini yükseltebilirsiniz. Bunun için bilgisayarı açarken boot yapmanız gereklidir. Ardından kapatıp yeniden açtığınızda işletim sistemi yükseltilmiş olacaktır.

Windows USB Tool eski Windows sürümleri için kullanılabilir. Bu kapsamda Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemleri USB ile yükseltilebilir. Son derece kolay olan bu işlemler sayesinde hiçbir destek almadan kendi başınıza sürüm yükseltebilirsiniz. Buna rağmen halen daha yükseltme işlemini yapamayanlar olur ise bilişimcilerden destek almalıdır. Ayrıca yukarıda da ifade ettiğimiz üzere indirdiğiniz USB Tool araçlarını indirmek istiyorsanız indirdiğiniz kaynakların virüslü olmaması gereklidir. aksi takdirde çok daha büyük zararlarla karşılaşmak söz konusu olacaktır. Bununla karşılaşmamak için bilgisayarınızda virüs temizleme programının bulunması da son derece isabetli olacak ve sizi tehlikelerden koruyacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!