Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?


Windows 10 ile beraber gelen uygulamalardan olan çevrimdışı harita görüntüleme oldukça önemli bir özelliktir. Windows 10 harita indirme özelliği sayesinde wifi bağlantısının olduğu yerlerde haritaları indirebilirsiniz. İndirmeler şehir bazında yapılacaktır. Tüm şehirler indirilmediği için zor ve uzun süren bir işlem değildir. Yaşadığınız şehri ya da gezmeye gideceğiniz şehri indirerek haritasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz şehri seçerek indirmeniz mümkündür. Böylece internet gerekmeksizin o şehrin haritasında gezinebilirsiniz.

Haritalarda güncelleme olması halinde size bildirim gelerek indirdiğiniz şehri güncellemeniz mümkündür.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Google Maps gibi diğer şehirlerin haritalarına ulaşmak mümkündür. Uygulamanın offline olarak kullanılabiliyor olması en önemli özelliktir. Çünkü haritalar uygulamasını kullanmak çok fazla veri kullanılmasına sebep olur. Dışarıda iken harita kullanmanız halinde mobil veriniz tükenebilir ve gideceğiniz yeri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Çevrimdışı Kullanım İçin Haritalar Nasıl İndirilir?

İlk olarak Windows 10 yüklü bir cihaz kullanıyor olmanız gerekir. Windows haritalar uygulamanızın güncel olmasına da dikkat edin. Daha sonra Haritalar uygulamasında bulunan başlat kısmındaki arama butonuna harita yazarak arama yapın. Sol altta bulunan ayarlar kısmından “Çevrimdışı Harita İndir” seçeneğine tıklayın. Buradan indirme yapmak istediğiniz ülke ve şehrin seçimini yapın. Böylece indirme işlemi başlayacaktır.

İndirme tamamlandıktan sonra indirmelerinizi yine haritalar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Üstelik görüntülemek için internet bağlantısı da gerekmeyecektir. Diğer yandan haritaları online olarak kullanırken bulunan bazı özellikleri indirme halinde kullanamayacaksınız. En yakınınızdaki petrol, metro durağı ya da cami gibi aramaları yapmak mümkün olmayacaktır. Bu özellikleri kullanmak için internetin ve konumun açık olması gerekir. İndirme halinde yalnızca çizdiğiniz rota üzerinden gidebilirsiniz. Dilerseniz manüel olarak istediğiniz şeyleri arayabilirsiniz.

Windows 10 harita indirme nasıl yapılır sorusunu yanıtladığımıza göre siz de özelliği kullanabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!