Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?

Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir?


Windows 10. yıldönümü güncellemesi olan Windows 10 Anniversary Update kullanıma sunulduğuna göre Microsoft’u güncelleyerek kullanabilirsiniz. Microsoft tarafından güncellemeler bölgesel olarak sunulduğu için pek çok cihazda otomatik indirme yapılmamıştır. Bu yüzden kurulumu kendiniz yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Windows 10 Anniversary, Windows tarafından bugüne kadar sunulan en büyük güncellemedir. Cihazınızda pek çok değişiklik yapacaktır. Hızlı, kullanışlı ve estetik bir sürümdür. Özellikle kullanışlı özellikler sunması kullanıcılar tarafından beğenilmiştir. Bu sürüm ile birlikte cihazınıza bir de asistan ekleniyor. Sorular sormak, komut vermek gibi işler için size yardımcı olacaktır.

Nasıl Yüklenir?

İlk olarak Windows 10 Anniversary Uptade indirme istenilen cihaza manüel olarak indirilmelidir. İndirmeye başlamadan önce internete bağlı olduğunuzdan ve güç adaptörünün açık olduğundan emin olun. Böylece yükleme yarım kalmayacaktır. İndirme başlamadan önce otomatik olarak uyumluluk testi yapılacaktır. Bu test noktasında sizin yapmanız gereken bir şey yoktur. Windows 10 güncelleme arası tarafından otomatik olarak yapılır. Uyumluluk testi olumsuz sonuçlanırsa indirme yapılmayacaktır. Uyumluluk testi başarılı bir şekilde sonuçlanırsa güncelleme indirilecektir. İndirme tamamsa kuruluma geçebilirsiniz.

Bazı cihazlarda indirme tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmak yeterlidir. Kurulum otomatik olarak tamamlanacaktır. Bunu yaptığınız halde kurulum tamamlanmazsa kendiniz kurmayı denemelisiniz.

Kurulumu yapmak oldukça basittir. Windows 10 Anniversary kurulumu için indirdiğiniz dosyanın üzerine tıklayın. Zaten açılan sayfalar direkt olarak sizi yönlendirecektir. Yönlendirildiğiniz butonlara tıklayarak ilerleyin. Bu sırada bilgisayar üzerinden başka sekmeler açmamaya ve başka işler yapmamaya özen göstermelisiniz. Böylece hata vermeden, takılmadan, hızlı bir şekilde kurulumu tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde ilerlediğiniz takdirde kurulum tamamlanacaktır.

Kurulum tamamlanınca bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılır. Eğer yapmadıysa siz kendiniz bilgisayarı yeniden başlatmalısınız. Bilgisayarı açtığınızda yüklemenin tamamlanmış olduğunu görürsünüz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!