Webmasterlar İçin Firefox Eklentileri

Webmasterlar İçin Firefox Eklentileri


Alexa Sparky

Alexa Sparky eklentisi sayesinde web sitelerinin sıralamalarını görebilirsiniz. Ayrıca bu eklenti sayesinde web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz. Eklenti tarayınızın sağ alt köşesine yerleşiyor ve rankı burada gösteriyor. Bunun yanısıra menü çubuğuna eklenen menü aracılığı ile birçok alexa verisine kısa yoldan erişebiliyorsunuz.Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/5362/addon-5362-latest.xpi?src=addondetail adresinden indirebilirsiniz.ColorZilla

ColorZilla eklentisi sayesinde web sitelerindeki herhangibir renk kodunu öğrenmek için kullanabilirsiniz. Bunun yanısıra Google Adsense için sitenize uyumlu renk kodunu buabilirsiniz. Eklenti tarayıcınızın sol alt köşesine yerleşiyor ve simegeye tıklayıp öğrenmek istediğiniz rengin üzerine gelmesi mantığı ile çalışıyor. Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/271/addon-271-latest.xpi adresinden indirebilirsiniz.

Html Validator

Eklenti aracılığı ile web sitelerinde bulunan kodların uyumuna bakıp hataları görebilirsiniz. Ayrıca eklenti kodlarda bulunan problemlerin çözümüne ilişkin örnekler göstermekte. Eklentinin simgesi sağ alt köşeye gelmekte ve çift tıklama ile çalışmaktadır. Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/249/platform:5/addon-249-latest.xpi adresinden indirebilirsiniz.

MeasureIt

MeasureIt aracılığıyla web sitelerinde istediğiniz bölümün yükseklik ve genişlik olarak ölçüsünü alabilirsiniz. Eklenti Firefox tarayıcınızın sol alt köşesine yerleşiyor.Önce simgeye sonra uzunluğunu ölçmek istediğiniz yeri belirttiğiniz yükseklik ve genişlik olarak öğrenebiliyorsunuz. Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/539/addon-539-latest.xpi adresinden indirebilirsiniz.

SeoQuake

Benim favori eklentim olan SeoQuake ile web sitenizin index sayısı, pagerank, anahtar kelime yoğunluğu, alexa rank,whois vb. birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Eklenti toolbar olarak ve tarayıcının sağ köşesine simge olarak yerleşiyor. Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/latest/3036/addon-3036-latest.xpi adresinden indirebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN