VODAFONE KONUŞMA DOKÜMANI NASIL ÇIKARTILIR?

VODAFONE KONUŞMA DOKÜMANI NASIL ÇIKARTILIR?


Herhangi bir sim kart üzerinden aranan her numara Vodafone’un veritabanlarına kaydedilmektedir. Kullanıcı firmadan detaylı fatura istediğinde gelen faturada aranan numaralar, konuşma süreleri, SMS ve internet kullanımı gibi detaylar yer alır. Bu durum sadece faturalı hatlar için geçerlidir ve sözleşme yapılırken dökümlü fatura talebinde bulunmak gerekir. Ancak bunun dışında da konuşma geçmişini edinmek mümkündür.
Birçok kişi Maxicep ve Vodafefoneda konuşma dokümanı nasıl çıkartılır konusunu merak etmektedir. Bu çoğu zaman zor gibi görünse de çeşitli yollarla yapmak mümkündür. Öncelikle Vodafone’un resmi sitesinden bir kullanıcı hesabı almak gerekir. Siteden kullanıcı girişi yapılarak online self-servis menüsünden konuşma detaylarına bakılabilir. Bunun için faturalı hat sahibi olmak gerekir.

Faturalı hat sahipleri konuşma dokümanlarını Vodafone’un cep uygulamalarından da edinebilirler. Android, iPhone, Windows Phone gibi işletim sistemlerine sahip telefonlar için üretilen uygulamalar Vodafone’un kullanıcı veritabanına bağlantı sağlayabilmektedir. Operatörün resmi akıllı telefon aplikasyonunu edinerek konuşma dokümanınızı edinebilir, SMS, internet kullanımı gibi konularda detaylı bilgi alabilirsiniz.Eğer faturanızın gereğinden fazla geldiğini düşünüyorsanız konuşma dokümanını mutlaka çıkartmalısınız. Zira dokümanda size verilen tarifeyi aşıp aşmadığınızı görebilirsiniz. Eğer gelen faturanın fazla olduğunu düşünüyorsanız ve elinizdeki konuşma dokümanı bu iddianızı destekliyorsa resmi mercilere başvurup şikâyetçi olabilir ve faturanız hesaplanırken herhangi bir yanlışlık yapılmışsa zararınızı telafi edebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki yöntemlere başvurarak konuşma dokümanınızı edinmeniz gerekir.

Faturasız hat kullanıcıları da konuşma dokümanı edinebilmekle birlikte, bu işlem online olarak yapılamamaktadır. Vodafone kontörlü hat kullanan kişilerin doküman çıkarabilmek için 7048’i aramaları gerekir. Burada interaktif menü üzerinden konuşma dokümanına ulaşılabilmektedir. Ancak söz konusu hat üzerinden doküman edinmek uzun sürmektedir. Zira bu menüden yapılan işlem konuşma doküman talebi olarak kaydedilmekte ve söz konusu belgeler en kısa zamanda hattın kayıtlı olduğu adrese ücretsiz olarak yollanmaktadır.

Kontörlü hat kullanıcılarının doküman edinmeleri faturalı kullanıcılara göre daha zordur. Ancak bütçenizi ayarlayabilmek ve hangi numaralarla uzun görüşmeler yaptığınızı detaylı bir şekilde öğrenebilmek için Maxicep ve Vodafoneda konuşma dokümanı nasıl çıkartılır konusunu araştırmanız faydalı olacaktır.

Kaynak: http://www.maxicep.com/forum/konu/arkadaslar-vodafone-da-konusma-dokumanini-nasil-cikarta-biliriz.316848
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!