Ücretsiz E-mail Servisleri

Ücretsiz E-mail Servisleri


İnternet kullanımının artması ile birlikte artık herkesin en az bir e-mail hesabı olması kaçınılmaz oluyor. İnternet üzerinde ücretli olarak e-posta hesabı edinebileceğiniz gibi ücretsiz olarak da birçok e-posta hizmeti veren siteden faydalanabilirsiniz. En çok tercih edilen e-posta hizmeti veren siteleri biraz tanıyalım.

Gmail

Google’nin öncülüğünde hizmet veren Gmail, kullanıcıların aklında hep yüksek miktarda e-posta saklayabilme imkanı sunan bir hizmet olarak geliyor. Yaklaşık 8 Gb büyüklüğüne kadar e-posta saklayabilme kapasitesine sahip Gmail, istenmeyen postalara karşı titiz davranıyor. Gmail, e-posta hesaplarınıza telefonunuz üzerinden erişebilmeniz için mobil sürümü de barındırıyor. Sürekli gelişim içerisinde olan Gmail, Labs sekmesi altından yenilikleri e-posta sayfasınıza uygulayabilirsiniz. Bu yeniliklerin en çok tercih edilenleri arasında yıldızlı iletiler, arkaplan değişimleri, e-postalarınızı renklere göre gruplandırabilme, gelen kutusu önizleme gibi özellikler bulunuyor. Gmail üzerinden bir hesap aldığınızda bu hesabı tüm Google servislerinde kullanabilirsiniz.

Hotmail

E-posta hizmetleri arasında en çok kullanılan servislerden biri de Hotmail. Microsoft desteği ile kullanıcılarına e-posta hizmeti sunan site @hotmail.com, @hotmail.com.tr, @windowslive.com uzantılarında ücretsiz olarak e-mail imkanı sunuyor. Hotmail üzerinden alacağınız hesap sizin Windows Live Id’niz olacak ve bağlı diğer sitelerde (skydrive,msn messenger) bu hesap ile oturum açabileceksiniz.Yahoo

Yahoo, ücretsiz e-posta hizmeti sunan sitelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. E-postalarınıza mobil olarak erişim sağlayabileceğiniz gibi Yahoo anasayfanızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Yahoo, kullanıcılarına @yahoo.com, @yahoo.com.tr, @ymail.com ve @rocketmail.com uzantıları ile ücretsiz e-posta hizmeti sunuyor.

Mail.com.tr

mail.com.tr kullanıcılarına 20 Gb kapasitesine kadar e-mail depolama imkanı sunmanın yanı sıra gönderilecek iletilerde 20 mb’a kadar ek yüklenebilmesine imkan tanıyor. Tümleşik olarak gelen antivirüs sayesinde istenmeyen postalara karşı bir koruma sağlamaktadır. Servisin mobil sürümü bulmasının yanında çeşitli protokoller (pop3,smtp,imap) ile erişim mümkün kılınmaktadır. Mesaj etiketleri ve hızlı ulaşım tuşları sayesinde kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Ok.net

Ok.net, kullanıcılarına 1 Gb kapasiteli ücretsiz mail hizmeti sunmaktadır. Bu servisi tercih etmemize sebep olacak etmenlerin başında kullanılacak uzantının (ok.net) kısa ve jenerik olması gelebilir. Fakat diğer ücretsiz mail servislerine göre düşük e-posta saklama kapasitesi bir dezavantaj olarak geliyor. Ok.net üzerinden alacağız hesap ile mail hizmetinin yanı sıra ok.net portalındaki birçok hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN