Ücretsiz Arkadaşlık Uygulamaları

Ücretsiz Arkadaşlık Uygulamaları


Akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte hayatın her alanından işimizi kolaylaştıracak uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. İş dünyasından sağlığa, finanstan sanal gerçeklik uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede yer alan uygulamalar günlük rutin işleri düzenlemede de yardımcı olabiliyor.

İnternetin geçmişinden beri var olan arkadaşlık uygulamaları, kullanıcıların tanışarak etkileşimde bulunabildikleri ortamlar sunuyor. İnternet üzerinde aktif olarak kullanılabilen pek çok yaygın servis, artık akıllı cihazlarda da hizmet verebiliyor. Günümüzde giderek kullanımı artan arkadaşlık uygulamaları, oyunlardan sonra en çok kullanılan mobil uygulamaların başında geliyor.

Arkadaşlık uygulamaları da kendi içerisinde eşleştirme, sohbet, evlilik, partner bulma gibi özellikler barındırabiliyor. Günümüzde çöpçatan uygulamaları sayesinde evlenen kullanıcıların oranı da giderek artmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan en çok tercih edilen arkadaşlık uygulamalarını listeleyelim.

Arkadaşlık Uygulamaları

Tinder

Tinder indir

Dünyada en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, telefonun GPS özelliğinden yararlanarak etrafınızdaki Tinder kullanıcılarını size gösteriyor. Onay verdiğiniz kişinin size de onay vermesi durumunda kullanıcılar etkileşime geçebiliyor. Tinder, iOS ve Android üzerinde kullanılabilmektedir.


Pure

Pure indir

Facebook hesabı üzerinden giriş yapılabilen Pure, eşleşen kullanıcılara buluşma daveti gönderiyor. Karşı tarafında onaylaması durumunda etkileşim gerçekleşebiliyor. Pure, sadece iOS üzerinde kullanılabiliyor.

Skout

Skout indir

Skout, ilgi alanlarına göre kullanıcıları eşleştiren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Eşleşen kullanıcıların cinsiyeti 30 saniye süreyle gösterilmiyor. Telefonu sallayınca farklı kişilerle eşleşebiliyorsunuz. Skout, kendi internet sitesi üzerinden kullanılabileceği gibi Andrroid ve iOS üzerinden de kullanılabilmektedir.

InstaMessage AndoidiOS

InstaMessage indir

Instagram üzerindeki kullanıcılarla mesajlaşmanızı sağlayan uygulama Android ve iOS üzerinde kullanılabilmektedir.

Banjo

Banjo indir

Banjo, konum bazlı bir uygulama olup Facebook, Instagram, Swarm gibi uygulamalara bağlanıp etrafınızda kullanıcıları size gösteriyor. Bu kullanıcılar harita üzerinde gösterilirken seçtiğiniz kullanıcı ilet etkileşime geçebiliyorsunuz. Banjo, şu an sadece Android üzerinde kullanılabilmektedir.

OkCupid

okcupid indir

OkCupid, akıllı cihalarının GPS özelliğinden yararlanarak konum bazlı olarak kullanıcıları eşleştiriyor. Eşleşen kullanıcılar birbirlerine ücretsiz olarak mesaj gönderebiliyor. OkCupid, ücretsiz olarak hizmet vermesine karşılık mesaj kutusu sınırlı olarak gelmektedir. Uygulama, Android ve iOS üzerinde kullanılabilmektedir.

Blendr

Blendr indir

Blendr, henüz çok fazla kişi tarafından bilinmemesine rağmen gelecek gösteren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Facebook profili ile giriş yapılan uygulama, Facebook bilgileriniz ile size bir sayfa oluşturuyor. Bu bilgiler aracılığıyla kişiler eşleştirilerek etkileşime geçebiliyor. Blendr, Android ve iOS üzerinde kullanılabilmektedir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!