Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?


Twitter’da gördüğünüz ve beğendiğiniz bir videoyu Twitter video indirme işlemi ile nasıl kaydedebileceğinizi sizlere yazımızda aktaracağız. Öncelikle belirtmek gerekir ki Twitter’a uygulama üzerinden, telefondan ya da masaüstü bilgisayarlardan girilebilmektedir. Her bir ihtimal için alternatifleri teker teker sıralayalım.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Tarayıcıdan Twitter Video İndirme

Tarayıcı kullanarak Twitter’a giren kimseler beğendikleri videoları URL’yi kopyalayarak indirebilir. İlk öncelikle video açılmalı ve linki kopyalanmalıdır. Sonrasında tarayıcınıza Twitter Video Downloader yazarak ilk çıkan siteye giriniz. Buraya kopyaladığınız linki yapıştırarak videoyu indirmeye başlayabilirsiniz.

Telefondan Video İndirme

Bu yöntem ile tüm platformlardan video indirebilirsiniz. Ancak mobil telefonlardan uygulama ile giriyorsanız bu durumda ek bir uygulama daha indirmeniz gereklidir. TwitterVideos GIF gibi pek çok uygulama bu konuda hizmet sunmaktadır. uygulamaları indirdikten sonra istediğiniz videoları anında indirebilirsiniz.

Bu yöntemlere ek olarak kullandığınız Google, Yandex, Opera gibi tarayıcılara eklentiler kurarak da video indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu sayede Twitter video indirme siteleri kullanmanıza gerek yoktur. Twitter’da kurallar gereği en fazla 2 dakika 20 saniyelik videolara izin veriliyor. Görüntü kalitesine göre videoların kapladıkları alanlar da değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda video indireceğiniz cihazlarda yeteri kadar yer olmasına da dikkat etmeniz gereklidir.

Twitter’dan indirilen videolar sonradan dilediğiniz gibi kullanılabilir. İsterseniz diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ya da bir başkasına gönderebilirsiniz. Dolayısıyla video indirme işlemleri büyük önem arz ediyor. İndirdikten sonra tekrar izlemeniz gerektiğinde internet harcamayacak olmanız da en büyük avantajlardan birisidir. Sizler de bu avantajlardan faydalanmak için Twitter video indirme yolları konulu yazımızdan istifade edebilirsiniz. Sorun yaşamanız durumunda bizlere sorabilir ve destek isteyebilirsiniz. Yorum kısmından sizlere geri dönüş her zaman sağlanacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!