Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?


Ünlü kişilerin Twitter hesaplarında görmeye alıştığımız mavi tik almak artık çok da zor değil. Onaylanmış hesap anlamına gelen bu mavi tik sahte profillerden korunmayı amaçlayan önemli bir özelliktir. Bu özellik sadece ünlü kişilerin değil tüm herkesin kullanımına açıktır. Twitter hesap onaylatma için aşağıdaki adımlar uygulanabilmektedir.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Resmi Siteden Alınabilir

Twitter’a ait mavi tik sadece Twitter tarafından verilebiliyor. Dolayısıyla başka internet sitelerinde bu tür vaatlerde bulunanlara kesinlikle adlanılmamalıdır. Twitter resmi internet sayfasından mavi tik başvurusu yaparken bazı şartlar aranıyor. Bunlardan ilki onaylanmış bir telefon numarasıdır. Telefonunuza mesaj göndererek onaylama işlemleri yapılmaktadır. ikinci olarak doğrulanmış bir e-posta adresi isteniyor. Ardından kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeli ve profil fotoğrafı muhakkak eklemelisiniz. Kişisel hesaplar için doğum günü tarihi de muhakkak eklenmelidir. Mavi tik başvurusunda bir de web sitesi isteniyor. Son olarak gizlilik ayarlarının herkese açık olması da talep ediliyor.

Twitter eski açıklamalarında mavi tik alabilmek için başvuru yapılamayacağını ancak Twitter’ın popüler kullanıcıları bulacağını ifade ediyordu. Ancak bu açıklamanın üzerine yeni bir açıklama daha yapıldı ve buna göre artık isteyen herkes resmi internet sayfasından başvuru formu doldurarak başvuru yapabilecek. Ayrıca atılan Twit sayısının ya da takipçi sayısının da mavi tik almak için önemi olmadığı da Twitter tarafından ifade edilmiştir.

Twitter hesap onaylatma sorusunun cevabı yukarıda açıkladığımız gibidir. Bunun haricinde herhangi bir ek yazılım kullanılması ya da farklı internet sitelerinden başvuru yapılması söz konusu değildir. Bu uygulama ile amaç Twitter’da onaylanmış hesapların sayısını artırmaktadır. Aksi takdirde sahte hesaplar ile insanların kandırılması söz konusu olabiliyor. Hali hazırda Twitter kullanıcısı olan gerçek ya da tüzel kişilerin tamamı Twitter hesap onaylatma başvurusu yapabilir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!