Turkcell TL Gönderme ve TL İsteme Nasıl Yapılır?

Turkcell TL Gönderme ve TL İsteme Nasıl Yapılır?


Geçtiğimiz yıl 40 milyona yakın kullanıcısıyla GSM operatörleri içinde en büyük paya sahip olan Turkcell, BİP ve Yaani gibi çeşitli ek hizmetleriyle de piyasadaki varlığını sürdürüyor. Pazarın en büyük payına sahip olan Turkcell’de TL gönderme ve TL isteme hizmeti de sunuluyor.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Turkcell TL Transfer isimli hizmet, göndericinin birim başına ödeme yapmasıyla işliyor. Oldukça da kolay: İsteyen Turkcell Dijital Operatör Uygulaması’na girip isteyen de kısa mesajla TL gönderebilir. İki seçenek arasında daha kolay olan yol, SMS kanalıyla TL gönderme. Bunun için yapılması gereken, başında sıfır olmadan alıcının telefon numarasını yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra gönderi miktarını yazmak ve 2200’a yollamak. Ardından 2064’ten gelecek olan onay mesajına EVET (büyük harf kullanılmalı) yazmak. Turkcell TL gönderiminde bazı kısıtlamalar da var. Örneğin ayda en fazla 100 kez TL gönderilebiliyor. Her gönderide de en az 1, en çok 30 TL yollanabiliyor. 10 TL’ye dek olan gönderiler 2.99 TL iken 20 TL’ye dek olan gönderiler 3.99 TL ve üstü ise 4.99 TL maliyetinde. Bu tutarları da gönderici ödüyor.

Turkcell TL İsteme Nasıl Yapılır?

Ayrıca Turkcell, TL İsteme isimli hizmetini de müşterilerine sunuyor. Alıcı, telefon numarası yazdığı ekrana *115* (iki yıldız arasında 115) yazıp boşluk koymadan isteyeceği numarayı başında sıfır olmadan yazıyor ve tekrar yıldız (*) koyup istediği miktarı tuşluyor. Tümü bitişik yazıldıktan sonra kareye (#) basıyor ve son olarak arama tuşuna (Evet/Yes) basıyor. Örneğin, *115*53ABCDEFGH*20# şeklinde yazılmışsa, karşı taraftan 20 TL istenmiş oluyor. Karşı taraf onay verirse söz konusu bakiye alıcının hesabına tanımlanıyor. TL İsteme hizmeti, gönderim hizmetine göre daha hesaplı. 5 TL’ye kadar olan isteme hareketleri ücretsizken, sonrasındakiler 6 TL’den 15 TL’ye dek 0.49 TL ve 15 TL ile üstündeki taleplerse 0.99 TL ile istenebiliyor.

Şunu belirtmekte fayda var: Eğer siz TL talebinde bulunmuş ve karşı taraf kabul etmişse, hem siz, hem de karşı taraf ödeme yapıyor. Öte yandan, siz talep etmeden karşı taraf gönderirse sadece gönderici ödeme yapıyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!