Turkcell BİP Web Nasıl Kullanılır?

Turkcell BİP Web Nasıl Kullanılır?


Yapılan güncellemeden sonra Turkcell Bip Web masaüstü uygulaması da kullanıma sunulmuştur. Peki, BİP Web nasıl kullanılır?

Turkcell BİP Web Masaüstü Sürümde Neler Var?

Whatsapp uygulamasına rakip olmak için ortaya çıkan Turkcell Bip uygulaması, yenilikler yaparak daha büyük kitlelere hitap etmeye çalışıyor. Son olarak Turkcell Bip masaüstü sürümü kullanıma sunuldu. Böylece kullanıcılar telefonu kapalı iken de kesintisiz iletişim sağlayabilir. Bilgisayar başında vakit geçirirken, çalışırken iletişim masaüstü Bip ile sağlanabilir.

Masaüstü BİP ile sadece mesajlaşma değil, daha pek çok hizmet sunuluyor. Fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Yine telefonda olduğu gibi sesli ve görüntülü arama yapabilirsiniz. Bunlara ekstra olarak Whatsapp’ta yer almayan bir özellik de sunuluyor. BİP ile para göndermeniz mümkündür. Mesaj penceresindeki TL ikonuna tıklayarak Paycell karta para göndermek mümkündür.

Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bilgisayarınızdan Turkcell Bip Web kullanımı için web sitesine girmelisiniz. Daha sonra telefonunuzdaki BİP’i açarak profil menüsünden BİP WEB seçeneğine tıklayın. Sonra bilgisayarda çıkan QR kodunu telefon kameranıza okutun. Karekod okutmak için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Bip kendisi okuyarak bağlantı kuracaktır. Artık BİP uygulamanızı masaüstünden kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda kullandığınız Bip uygulamasında yaptığınız her şeyi masaüstü web’te de yapabilirsiniz. Telefon rehberinizde ekli olan ve Bip kullanan herkes masaüstü sürümde de sizinle olacaktır. Masaüstünde klavye kullanıldığı için hızla yazışmak mümkündür. Mobil uygulamaya göre çok daha hızlı kullanım sağlanacaktır. Gönderileri masaüstünde çok daha net ve büyük olarak görebilirsiniz.

Sesli konuşmanızı gelişmiş mikrofon üzerinden daha kaliteli olarak yapabilirsiniz. Görüntülü konuşma yaparken webcam ile daha kaliteli ve hızlı görüşme sağlayabilirsiniz. İşyerinizde çalışırken sürekli telefonunuzdan BİP uygulamasına bakmak yerine, masaüstünden iletilerinizi takip edebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
10 WordPress Kullanıcı Yönetimi Eklentisi

Wordpress bloglar birçok yönden kişiselleştirilmeye ve geliştirmeye açık olarak sunulduğundan...

Kapat