TTnet İnternet Kesintisi

TTnet İnternet Kesintisi


Dün gece yaşanan ve hala belirli bölgelerde devam eden internet kesintisi baştan Anonymous tarafından gerçekleştirildiği düşünülse de TTnet’in yapmış olduğu açıklama ile kesintinin teknik bir sorundan meydana geldiği anlaşıldı.

Dün gece 22.00 civarında başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde etkili olan kesinti, teknik sorunun giderilmesine rağmen Türkiye’nin bazı bölgelerinde hala devam etmektedir. İnternet kesintisinin Redhack Grubu tarafından gerçekleştirildiği ve bu hacker grubunun da saldırıyı kendileri tarafından gerçekleştirildiğini bildirmelerine rağmen kesintinin fiber bağlantı altyapı çalışmasından kaynaklandığını bildiren TTnet, Facebook hesabında yaptığı resmi açıklama şu şekilde oldu.

Yaşanan kısa süreli teknik bir aksaklık nedeniyle internet erişiminde bazı bölgelerde kısa süreli sorun yaşanmış, ekiplerimizin anlık müdahalesi ile yaşanan sorun giderilmiştir. Bilgilerinize sunarızİnternet kesintisinden sadece TTnet ve TTnet altyapısını kullanan servisler etkilenirken mobil operatörlerin sunmuş olduğu internet hizmeti bu kesintiden zarar görmedi. Mobil internet kullanıcıları Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda sitemlerini dile getirdi.

Kesintinin mesai saatleri sonunda ve gece meydana gelmesi büyük bir şans olarak nitelendirilirken aksi halde birçok sektörün bu kesintiden olumsuz etkilenebileceği akıllara geldi.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Comments
  1. mobilya

    Yazık başka ne denir

YORUM BIRAKIN