Travelmate Robotics’ten Seyahat Arkadaşı Önerisi

Travelmate Robotics’ten Seyahat Arkadaşı Önerisi


Başlıkta “Seyahat Arkadaşınız” demiş olabiliriz; ama canlı kanlı bir arkadaşı kastetmedik. En uzunu 75 cm olan ve üreticisi tarafından “Travelmate” ismiyle piyasaya sürülen robotik valizlerden bahsediyoruz. Piyasada bu tip farklı markalar küresel pazardan az da olsa yararlanma peşinde. Tümü incelendiğindeyse Travelmate Robotics biraz daha iddialı duruyor.

Travelmate, Dünya’nın dört bir yanına ücretsiz kargoyla gönderilen ve havalimanlarında bir yandan el valizi, bir yandan tekerli valizi taşırken zorluk çekenlerin konforu için tasarlanmış bir ürün. Sadece “valiz” demek çok doğru olmaz. Akıllı bir valiz demek daha isabetli olacaktır.

S, M ve L boyutlarıyla üç ayrı renkte satışa sunulan Travelmate, sıradan valizlere göre biraz (!) daha pahalı. S modeli 55 x 20 x 40 cm boyutlarında ve 1099 ABD Doları’ndan satışa sunuluyor. En ufak model için ortalama 6500 TL’nin gözden çıkartılması gerekiyor yani. Tasarımı normal valizlerle aynı olan Travelmate, istendiğinde manuel olarak çekilebiliyor.

Farklı markalarca birçok modeli ortaya çıkan akıllı valizler, her seyahatte tercih edilemeyecek durumda. Aküleri veya daha doğru ifadeyle bataryaları gereği bazen kabin içine, bazen de uçağa alınmama durumları söz konusu olabiliyor. Uluslararası sivil havacılık kurallarında bu ürünlere ilişkin somut ve belirleyici bir madde henüz söz konusu değil.

ForwardX tarafından üretilen The Ovis ise bir diğer ürün. Ağırlığı 4.5 kilogramdan az olan ve 4 saatten daha az sürede şarj edilebilen bu akıllı valiz de saatte 10 kilometre hızla sahibini takip edebiliyor. Fiyatı da 1000 ABD Doları’nın altında başlayarak modele göre iki katına kadar çıkabiliyor.

Peki neden? Aslında konforlu seyahat arayan teknoloji düşkünlerinin tercih edeceğini düşünüyoruz. Bir başka neden olarak ise, rahatlığı öne sürebiliriz. Bir bakıma birinci sınıfta uçup meyve suyu içmek veya ek ödeme yapıp CIP’ten uçağa biniş yapmakla benzer nedenler kabul edilebilir.

Ürün ile ilgili detaylı bilgiye https://travelmaterobotics.com/ adresinden ulaşabilir aşağıdaki videodan tanıtımını izleyebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
Samsung Galaxy S4 Zoom Tanıtım Videosu

Samsung'un yeni piyasaya süreceği Galaxy S4 Zoom modelinin lansmanı yapıldı....

Kapat