.TK Ücretsiz Alan Adınızı Kaçırmayın

.TK Ücretsiz Alan Adınızı Kaçırmayın


İnternet dünyasının gelişmesiyle birlikte web siteleri de günden güne çoğalmaya başladı. Bu çoğalan sitelerin bazıları uzun ömürlü olmasına rağmen bazılarının da yayın hayatları kısa oldu. Kurulum aşamasında bir hosting ve domainden ibaret sanılan sitelerin sonu hep hüsran oldu.

Başlangıçta yapılan bu küçük yatırımlardan kaçınmak ya da bir proje üzerinde çalışmak için internet üzerinde bazı uzantılardaki domainleri ücretsiz kayıt edebiliyorsunuz. dot.tk kullanıcılar için ücretsiz olarak .TK uzantılı domain adı sağlıyor.

dot.tk sitesine girip ücretsiz .TK alan adını almak birkaç işlem yapmamız gerekiyor. Öncelikle siteye girdiğimizde karşımıza çıkan arama kısmında almak istediğimiz domaini yazıyoruz ve go diyerek alan adımızın daha önce kayıt edilip edilmediğini kontrol ediyoruz.Domain adımız alınmamış ise karşımıza bir kayıt formu geliyor. İlk olarak kayıt etmek istediğimiz domaini yönlendirecek miyiz yoksa nameserver aracılığı bir hosting hesabına mı bağlayacağımıza karar veriyoruz. Alt bölüme geçtiğimizde domainimizin kayıt süresini seçiyoruz. 1-12 ay arası istediğimiz süre içerisinde domainimizi kayıt edebiliriz.

Daha sonra resimde görülen karakterleri girdiğimizde son aşamaya geçmiş oluyoruz. Eğer kayıtlı kullanıcı olarak domainimizi kayıt edersek domainimizi yenileme fırsatımız oluyor. Fakat Kayıt olmadan domainimizi register edersek domaini yenileme şansımız olmuyor. Kayıt ol dediğimizde bize çeşitli sosyal ağlar dahilinde entegre çalışan uygulamalar aracılığı ile kayıt olabiliriz.

.TK ücretsiz domaininizi http://my.dot.tk/ adresinden yönetebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN