Tehlikelerden Güvenlik Teknolojileri ile Korunmanın Yolu: Alarm Sistemleri

Tehlikelerden Güvenlik Teknolojileri ile Korunmanın Yolu: Alarm Sistemleri


Tehlikelerden Güvenlik Teknolojileri ile Korunmanın Yolu: Alarm Sistemleri

Sensormatic, 1994 yılından beri hizmet vermekte ve her türlü güvenlik sisteminin tedariğini  yapmaktadır. Bu güvenlik çözümlerinden biri de alarm sistemleri olmaktadır.

Firma bünyesinde yaklaşık olarak 300 çalışanı bulunmaktadır. 16 ilde hizmet verip yaygın bir çalışma prensibine sahiptir. Bilgi birikiminin yanı sıra tecrübesinin de üst safhada olmasından dolayı hizmet verdiği ve üzerinde durduğu işleri eksiksiz yerine getirmektedir. Her türlü olası soruna karşı en üst düzeyde koruma sunan firma, çeşitli alarm sistemleri ile etkili güvenlik çözümleri sunmaktadır. Ayrıca 12 ayrı sektörde uygulaması vardır.

alarm sistemleri

Ev ve Şirketlerde En Sık Tercih Edilen Alarm Sistemleri

Alarm denildiğinde akla ilk gelen şey uyarıdır. Olağandışı bir durum olduğunda ev, şirket ya da iş yeri gibi yerlerde bulunan ve uyarı veren aletlere alarm sistemleri adı verilir. Bu sistemler; ev alarm sistemleri, yangın gibi durumlar olduğunda yangın alarm sistemleri olarak alt kategorilere ayrılmaktadır. Ev ya da iş yerine hırsız girdiğinde ise hırsız alarm sistemleri devreye girer. Bu sistemler izinsiz giriş esnasında ses, ışık vb. uyaranlarla sinyal vermeye başlar. Ayrıca telefon bağlantısı üzerinden de gerekli mecralara (polis, itfaiye gibi) bilgi vermektedir.

alarm sistemleri

Herhangi bir alanın fiziksel sınırlarının zorlanması durumunda ise çevre güvenlik sistemleri devreye sokulabilir. Bu sistem giriş, çıkış yönlerinde zıtlık olması veya izinsiz kullanımlarda etkilidir. Toprak altı, bahçe, duvar, bahçede bulunan çitlere yerleştirilebilir.

Sensormatic çeşitli güvenlik sistemleri ve çözümleriyle müşterilerinden geçer not almaktadır. Siz de güvenli alan ve geçiş kontrolü için alarm sistemlerinden birine ihtiyaç duyuyorsanız firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Araç ve Mağaza Alarm Sistemleri

Her aracın kişiye ve araca özel plakası vardır. Bu plakaların okunması da plaka tanıma sistemleri ile sağlanabilir. Bu sistemlerin amacı iş merkezlerinde, otel ya da AVM gibi yerlerde giriş ve çıkışların kontrolünü sağlayabilmektir. Araç içerisinde bulunan, araç ile ilgili bir sorun meydana geldiğinde uyarı veren sisteme ise araç alarm sistemleri adı verilir.

alarm sistemleri

Mağaza ve ürünlerin güvenliği söz konusu olduğunda ise mağaza alarm sistemi devreye girmektedir. İzinsiz giriş ve çıkışların engellenmesi, ürün takibinin yapılması, stok ve envanter sayımı gibi birçok konuda bu sistemler kullanılabilir. Böylece gereksiz iş yükü ve zaman kaybının önüne geçilir. Ayrıca hırsızlık vb. durumların anlık olarak veya önceden tespiti yapılabilir.

Sensormatic farklı alanlarda ve sektörlerde ihtiyaç duyulan güvenliği ve kontrolü en uygun şekilde sağlayan firmalardan biridir. Her alanda olağan dışı durumların algılanmasında etkili güvenlik alarm sistemleri sunmaktadır. Alarm sistemleri fiyatları ise boyut, özellik, çeşit ve türe göre değişiklik göstermektedir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN