Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?


Bilgisayar oyunlarını televizyona taşımanızı sağlayan Steam Link ile konsol derdinden kurtulursunuz. Peki, Steam Link nasıl kurulur, uygulama nasıl kullanılır?

Steam Link Nedir?

Valve tarafından üretilen SteamLink bir cihaz ve uygulamadan oluşur. Cihaz sayesinde PC ve TV arasında bağlantı sağlarsınız. Böylece oyunlarınızı direkt olarak TV’den oynayabilirsiniz. Cihazı satın aldıysanız sıra kuruluma ve kullanıma geliyor. Steam Link kurulumu pek de kolay sayılmaz. Öncelikle bilgisayara uygulamayı yükleyin ve çalışır vaziyette olduğuna emin olun. Steam Link’i her kullanacağınızda uygulamanın çalışır olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca bu uygulamayı kullanmak için WIFI açık olmalıdır ve ev interneti kullanmalısınız. Altyapı hazırlıkları tamamsa uygulamayı kullanmaya bakalım. Steam için kablolu internet bağlantısı kullanmak daha hızlı olacaktır.

Aşama Aşama Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Steam’ı açın ve aile modundan çıkarak “Ev İçi Yayın” a geçmelisiniz. Bunu, seçimi sol üstte yer alan “Ayarlar” kısmından yapabilirsiniz. Ayar değiştikten sonra “Yayın Yapmayı Etkinleştir” seçeneğini de aktif etmelisiniz.

Sonrasında bilgisayarınızda yapacağınız ayarlamalara geçin. Kabloları ayarlayın ve HDMI kablosu ile cihazı TV’ye bağlayın. Steam’in arakasında da HDMI girişi bulunur, kablonun bir ucunu da buraya takın. Sonra bağlantınıza göre kablolu ya da kablosuz olarak ağ seçin. Son olarak ise cihazı nasıl kontrol edeceğinizi seçin.

SteamLink hem konsol gibi hem de fare gibi kullanılabilir. Böylece oynamak istediğiniz oyuna göre seçim yapabilirsiniz. Steam ile oyun oynarken monitör ekranına tıkılıp kalmak yerine dev tv ekranında oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Steam Link kullanımı için özellikli bir klavye ya da fare gerekmez. Bilgisayarınızda kullandığınız tüm parçaları kullanabilirsiniz. Böylece ekstra masraf gerekmeden doyasıya oyun keyfi yaşayabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Etiketler:,