Spotify Car Thing Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Spotify Car Thing Nedir? Özellikleri Nelerdir?


Dünya’nın en çok tercih edilen ve bilinen indirilebilir yazılım firmalarından Spotify, ileriki dönemlerde piyasaya sürmeyi planladığı ürünleri için test çalışmalarını başlattığını duyurdu. Spotify, Ar-Ge sürecindeki ürününü olan Car Thing adlı cihazınızı kamuoyuyla paylaştı.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Araba Şeyi” olarak Türkçe’ye çevrilebilecek olan bu ürün, on milyonlarca aktif müşterisi bulunan Spotify’nin bilindiği kadarıyla en yeni teknolojik başarısı. Her ne kadar Car Thing doğrudan piyasaya sunulmayacak olsa da, bu ürünün testlerinden elde edilen sonuçlarla yepyeni bir cihaz ortaya çıkabilir. Car Thing 2 gibi bir modelin olması ihtimaller dahilinde ya da yepyeni bir isim de tercih edilebilir. Tabi bundaki belirleyici olan durum, Car Thing’in test sürecinden nasıl geçeceği ve büyük olasılık şirketin belirlediği test gruplarının görüşleri…

Tıpkı seyahatlerde kullanılan tekne dolapları gibi sadece 12 volt enerjiye ihtiyaç duyan Car Thing, Spotify tarafından ABD’de bulunan bazı müşterilerinin kullanımına sunulacak. Bunun dışında fabrikadaki Ar-Ge çalışmalarında da deneneceği ve ürün hakkında hiçbir bilgisi olmayanların yorumlarının değerlendirileceği de tahmin edilebilir.

Spotify Car Thing Özellikleri

Ürünün bilindiği kadarıyla en ön planda tutulan özelliği, kullanıcısının sesli komutlarına göre çalışması. Yani direksiyon başındaki sürücü, araca bağladığı telefon veya bir başka aygıta dokunmak yerine sesli komutla istediği parçayı dinleyebilecek. Hem konfor, hem de sürüş güvenliği açısından dikkate değer görülen bu özelliğin dışında somut bir özelliği bulunmuyor.

“Ses kontrollü akıllı asistan” şeklinde anılan ürün, araca bağlanabilmesi dışında istenirse Bluetooth ile telefona da bağlanabiliyor. Bu arada ilginç bir not: Cihazı açmak için de sesli komut gerekiyor. Ürün şimdilik piyasaya çıkmayacak; ancak bu ürünün veya benzerinin Spotify tarafından satışa sunulması durumunda almak isteyenlerin Spotify hesabı açması gerekiyor. Ürün, kişinin Spotify müzik listesine erişim sağlayarak müzik yayını yapıyor. Şimdilik sadece ABD’de test amaçlı bulunan Car Thing, iki ekrana sahip ve bunlardan biri çalan parçayı gösterirken, diğeri ise müzik listesini gösteriyor. Kullanıcıların ve potansiyel müşterilerin kullanım tercihlerini de bu ürün ile sınayan firma, edindiği veriler ışığında yeni ürün ve hizmet anlayışını geliştirme yoluna gideceğe benziyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Etiketler:,