Sosyal Ağlarınıza Kapak Fotoğrafı Tasarlayın

Sosyal Ağlarınıza Kapak Fotoğrafı Tasarlayın


Sosyal ağların hayatımızın her anında yer almaya başlamasıyla birlikte büyük önem kazanmaya başladı. Sosyal ağlar üzerindeki hesaplarınız; beğenileriniz, paylaşımlarınız, kapak fotoğraflarınız vb. unsurlar bir nevi sizi yansıtan etmenler olmaya başladı. Özellikle Facebook kapak fotoğrafları birçok kullanıcının önem verdiği unsur haline gelmeye başladı.

Sosyal ağlar üzerinde yaratıcı kapak fotoğrafları yaratmak için Photoshop bilenler kendileri bu işe el attı, bilmeyenler ise internet üzerinden kapak fotoğrafları bularak yüklemeye başladı. Bu yazımızda Photoshop kullanmadan yaratıcı kapak fotoğrafları oluşturmaktan bahsedeceğiz.

[note color=”#ffffff”]İlginizi Çekebilir :  15 İlginç Facebook Zaman Tüneli Kapak Fotoğrafı[/note]

Sosyal ağlara kapak fotoğrafı ya da profil resmi oluşturmak için Social Media Image Maker isimli siteyi kullanacağız. Site üzerinden Facebook, Twitter, Youtube,Google + ,Flickr, Vimeo, Pinterest, Skype, Tumblr, Linkedin, Gravatar, Xing, Viadeo, Slideshares, Foursquare, About.me profillerinize kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı tasarlayabiliyorsunuz.

Siteye girdikten sonra sol tarafta hangi sosyal ağ için kapak ya da profil fotoğrafı tasarlayacağımızı seçiyoruz ve create butonuna basıyoruz.

Social Media Image Maker

Açılan sayfaya istenilen ölçülerde fotoğrafı sürükleyip bırakıyoruz ya da “add files” kısmından fotoğrafımızı seçip yüklüyoruz. Yükleyeceğimiz fotoğrafın dosya türü .jpg ya da .png olmadlidir. Yüklediğimiz fotoğraf istenilen ölçülerde ise karşımıza düzenleme sayfası geliyor.

Social Media Image Maker

Düzenlemeler arasında kesme işlemi, filtreler ve çeşitli efektler bulunuyor.

Social Media Image Maker

Fotoğrafımızı dilediğimiz gibi düzenledikten sonra son sekmede bize fotoğrafa verilecek ismi ve oluşturulacak dosya türü soruluyor. İsim verip istediğimiz dosya türünü seçtikten sonra işlem tamamlanmış oluyor ve indirmeye hazır hale geliyor.

Social Media Image Maker

Bundan sonra yapılacak işlem düzenlenmiş kapak ya da profil fotoğrafını ilgili yüklemek kalıyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN