Sitenize Pdf Kaydet Özelliği Ekleyin

Sitenize Pdf Kaydet Özelliği Ekleyin


Web sitelerimizde içeriğin okunabilmesi için kullanıcılara bir çok imkan sunarız. Bu imkanlardan biri de pdf olarak görüntüleme ve kaydetmedir. Sitemizin yazılımı bu desteği sunmuyorsa joliprint.com internet adresi yardımımıza koşuyor.

Joliprint.com adresinden alacağınız kodu sitenize eklediğinizde yazınızla ilgili pdf olarak görüntüleme ve kaydetme butonu oluşacaktır. WordPress ve Blogger için eklenti halinde kurulum yapabileceğiniz gibi diğer yazılımlar için manuel kurulum yapabilirsiniz.

Butonumuzu sitemize yerleştirme için ilk önce http://joliprint.com/get-the-button/ adresine giriş yapıyoruz. karşımıza kodumuzu oluşturabilmek için 3 aşamalı bir bölüm geliyor. İlk aşamada web sitemizin yazılımını seçiyoruz. Eğer WordPress ya da Blogger kullanmıyorsak Website seçeneğini seçiyoruz.

Eğer Website seçeneğini seçmişsek ikinci aşamada sitemizde görünmesini istediğimiz buton tipini seçiyoruz ve son seçenekte kodumuz yer alıyor. kodumuzu kopyalayıp web sitemizde görünmesini istediğimiz yere yapıştırıyoruz.

Joliprint sadece web sitelerinde kullanılmıyor olup tarayıcı üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Gezdiğiniz web sitelerini pdf olarak kaydetmek istediğinizde tarayıcınıza eklemiş olduğunuz bookmarklet aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bookmarklet Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, iPad, iPhone ve iPod üzerinde kullanılabiliyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN