Seo Uyumu İçin Anahtar Kelime Analizi

Seo Uyumu İçin Anahtar Kelime Analizi


  Kendi internet sitenizde satış veya komisyon alanından para kazanmayı düşünüyorsanız bile anahtar kelime, kalite – içerik kontrolü konusuna kesinlikle hakim olmanız gerekiyor. Bir web sitesinin artık son noktalarından biri haline gelen arama motoru optimizasyonu işlemini tamamlayan web siteler için geriye tek önemli bir şey kalıyor. O da hiç şüphesiz ki doğru analiz yöntemleri ile birlikte sitenizi kontrol etmenizdir. Özellikle anahtar kelime analizi hakkında gelişim sağlayamayan firmalar kesinlikle sıralamada gerileyecektir.. Bu konuda doğru araştırmaları sağlayabilmek için çeşitli firmalar ile çalışmanız gerekebilir. keyword analizi yapılırken sadece analiz sağlayan firmalardan faydalanmak pek mantıklı olmuyor.
 
            Özellikle sadece Google üzerine bir arama yapılması kesin bir sonuç doğurmayabilir. Neden olarak ise Google’ın kötü sonuçlar verdiğinden dolayı düşünülmemelidir. Asıl neden olarak Google en geniş kapsamlı arama motorlarından birisi olsa da diğer arama motorlarını da es geçmemek gerekiyor. Bu yüzden doğru kelime analizi sağlayabilmek için çeşitli forum sitelerinin gücünü de kesinlikle kabullenmeniz gerekiyor. Firmalar SEO anlamında kaliteli bir içerik üretmek için bütün verileri elde etmede tek bir yere bağlanmamalıdır.

Anahtar Kelime Seçimlerinizde Forumlara Dikkat Ediniz

            Anahtar kelime analizi yaparken sadece Google’dan yapılmaması gerektiği uzmanlarca söyleniyor. Çünkü bu verilerin o sektör içerisinde yer alan her firmaya sunuluyor. Bu yüzden anahtar kelime analizi yaparken sadece Google anahtar kelime planlayıcısı ile çalışmak yanlış oluyor. Neden forumlar sizin için önemlidir? Forumlar insanların gerçek ihtiyaçlarını veya sorunlarını paylaştıkları bir ortamdır. Bu yüzdende genel olarak insanların öğrenmeyi istedikleri net başlıklar bu forumlarda yer almaktadır. Forumlar üzerinden kesin bilgiler edinemezsiniz. Ancak yine de buna değecektir. Çünkü forum kullanımı oldukça yüksek olduğu için doğru kelimeleri konuyla ilgili forum içinde aratırsanız. İnsanların yakın düşüncelerini ek kelime türetimlerini öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kelime Seçimi

            SEO Uyumu açısından bu konunun önemini dikkatli bir şekilde yapmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir. Anahtar kelime seçimi yaparken forum gücünden bahsettikten sonra asıl önemli firmaları biraz düşünmelisiniz. Örneğin Semrush firması ile birlikte keyword analizi yaptığınızda rakiplerinizin Adwords bilgilerinden keyword analizlerine varasıya birçok bilgiyi elde edebilirsiniz. Bunun sonucunda rakibinizin uzmanlaşmış olduğu kelime istatistikleri ve trafik ağını hesaba katarak yeni bir harita oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece Semrush programı ile analiz etmeyerek başka firmalardan da faydalanarak çıkan sonuçları karşılaştırıp ortak kelimeleri seçerek sonuç alabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!