SEO Danışmanlığı ile Sıralamaları Yerinden Oynatın

SEO Danışmanlığı ile Sıralamaları Yerinden Oynatın


Kurumsal ya da bireysel web sitelerinizin, arama motoru sayfalarında (SERP) üst sıralarda yer alması, kullanıcıların sizi keşfedebilmesi için büyük bir kolaylık sağlar. Kullanıcıların sektörünüzle ilişkili anahtar kelimeleri aratmaları sonucunda, üst sıralarda yerinizi almanız adına yapılan gerekli çalışmaların tümü, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile sağlanır. Semantik web olarak adlandırılan web 3.0 çağına geçişle birlikte, anahtar kelime kullanımı algoritması oldukça başarılı bir düzeye ulaştı. SEO danışmanlığı ile marka değerinizi, kurumunuzun tanınırlığını, sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz.

Google da web siteleri gibi, kullanıcılarına aradıkları şeyi doğru ve hızlı bir şekilde sunmakla görevlidir. Yaptığı aramayla alakalı, doğru içeriklere ulaşamayan kullanıcı, farklı arama motorlarını tercih edecektir. Bu sebeple Google gibi birçok arama motoru, kullanıcı memnuniyetini sağlamak için algoritma güncellemeleri yapmaktadır. SEO danışmanlığı ile bu düzene uyum sağlayarak web sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlayabilirsiniz.

Neden SEO Danışmanlığı Almalısınız?

SEO sayesinde elde edilen konum, reklam ya da sponsor ücreti ödenerek elde edilen sıralamanın aksine daha uzun süre kalıcılık sağlar. Kullanıcılar tarafından da sıkça tercih edilen bu siteler, organik site olarak da adlandırılır. Arama motorlarında üst sıralara yerleşme yarışında olan web siteleri, SEO danışmanlığı sayesinde rakiplerinin önüne geçer.

SEO danışmanlığı aldığınızda ilk adım olarak web siteniz, çeşitli SEO araçları (Ahrefs, SemRush, Moz vb.) ile incelenir. Bu inceleme sonucunda detaylı bir rapor hazırlanır. Analiz edilen rapora göre site içi (on-page) ve site dışı (off-page) SEO çalışmaları yapılır.

Site içi çalışmalarda web sitenizin tasarımı, içeriği ve yazılımıyla ilgili kapsamlı düzenlemeler yapılır. Kullanıcıyı sayfada tutmayı sağlayacak tekniklere dikkat edilir. Sayfa yükleme hızı, H1-H6 başlıkları, anahtar kelime analizi, meta açıklamaları gibi birçok konuda optimizasyon çalışması gerçekleştirilir.

Site dışı çalışmalarda ise marka bilinirliği ve firma kalitesinin yükseltme stratejileri üzerine çalışılır. Sosyal medya çalışması, dış link alınması, tanıtım yazıları alımı, PR çalışmaları gibi teknikler kullanılır.

SEO danışmanlığı ile arama motorlarında yer alan tüm sayfa içerikleriniz gözden geçirilir, içerik ve görsel materyallerin kalitesi arttırılır. Web sitenizde gerçekleştirilen bu çalışmalar sonucunda, arama motorlarının botları sitenizi daha sık taramaya başlar. Zaman içerisinde birçok anahtar kelimeye bağlı olarak içerikleriniz üst sıralara taşınmaya başlar.

seo danışmanlığı

SEO Çalışmaları Hata Kabul Etmez

SEO çalışmaları alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir iştir. Yapılabilecek hatalar sonucu arama motorları tarafından geri dönüşü olmayan yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. SEO danışmanlığı sayesinde bu hatalara karşı önlem alabilirsiniz.

İçeriğinizle uyumlu olmayan anahtar kelimelerinin kullanımı ya da gereğinden fazla anahtar kelime kullanımı tespiti içeriğinizin üst sıralara taşınmasını engelleyecektir.

Kopya içerikler en büyük SEO hatalarından biridir. İçerikleriniz kolay okunabilmeli, akıcı ve özgün olmalıdır. Kötü bir içerik, anahtar kelimesi kullanımı doğru olsa bile, sizi rakiplerinizin altında bırakacaktır. SEO danışmanlığı ile web sitenizi bu gibi hatalara karşı koruyabilir.

Özellikle link ve backlink kullanımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Link kullanımlarında yapılacak hatalar web sitenizin Google tarafından kapatılmasına neden olacak kadar tehlikeli olabilir. Bu sebeple iyi bir SEO ajansı ile çalışmak daha güvenli olacaktır.

SEO Hizmeti ile Zirvede Olun

Teknolojinin hızlı gelişimi birçok sektörü değişime zorladı. Dijitalleşmeyle beraber hayatımıza giren e-ticaret, sayısız markayı milyonlarca müşteri ile buluşturdu. Bu büyük pazardan pay almak, kurulu düzenin dijital platformlara taşınmasını tamamlamaktan geçiyor.

E-Ticaret SEO danışmanlığı veren ajanslar sayesinde markanızın internet sitesini ve ürünlerinizi, her yıl milyonlarca kişinin kullandığı Google aramalarında üst sıralara taşıyıp kendinize yeni müşteriler edinebilirsiniz. Arama motorlarında, markanızla ve ürünlerinizle alakalı en doğru anahtar kelimeleri bulup bunlara yönelik üreteceğiniz içeriklerle, üst sıralara çıkararak satışlarınızı artırmanız mümkün.

SEO özelindeki çalışmalar, uzun soluklu çalışmalar gerektirmektedir. Profesyonel SEO danışmanlığı ile Sempeak, sektörde yıllardır varlığını sürdüren bir markadır. Web sitenizin arama motoru sonuçlarında en iyi seçenek haline gelmesi için Sempeak SEO Danışmanlığı ile iletişime geçmeniz yeterli.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN