Roosle.Com – Türk Girişimi File Upload Sitesi

Roosle.Com – Türk Girişimi File Upload Sitesi


İnternet hızlarının artması ile birlikte artık internet üzerinden birçok dosyayı kolay bir şekilde download edebiliyoruz. Bize bu dosyaların ulaşmasınında en büyük kolaylık sağlayan dosya upload siteleri. Bu siteler günümüzde çok sayıda bulunmasına rağmen download hızları, bekleme süreleri, üyelik ücretleri gibi faktörler ile kullanıcılar arasında ayrılıyor.

Bir Türk girişimci tarafından hayat bulan Roosle.com kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayan tüm bu olumsuz özellikleri içermeyen bir iddia ile yayınına devam ediyor. Roosle.com söylenildiği üzere iki download arasında bekleme süresi, ücretli üyelik gibi kriterler sunmuyor. Bunların aksine yüksek hızda download imkanı sunuyor. Gelin bu Türk girişimi olan Roosle.com’u kısaca tanıyalım. 1. Ücretli üyelik bulunmamakta olup tüm kullanıcılar eşit haklara sahiptir
 2. Bağlantı hızınıza bağlı olarak download hızınız en yüksek seviye
 3. Azami 500 MB dosya upload boyutu
 4. Tek seferde 10 adet dosya yükleyebilme
 5. Dosya yüklerken (upload) yükleme hakkında detaylı istatistikler
 6. Şifre korumalı dosyalar (Şifreyi bilen kullanıcılar download yapabilir)
 7. İnen dosyayı yarıda durdurabilme sonra tekrar devam ettirebilme
 8. Yüklediğiniz resimler ile resim galerisi oluşturabilirsiniz
 9. Yüklediğiniz ses ve görüntü medyalarını indirmeden online olarak dinleyebilir ya da izleyebilirsiniz. Ayrıca bu dosyalar için embed kod verebiliyor.

Birçok dosya upload sitesinde bu özelliklerin ücretli olmasına karşılık Roosle.com bu hizmetleri hiçbir ücret talep  etmeden sunuyor. Umarız ki Roosle.com hakettiği değeri görür ve her daim kalıcı olur.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Comments
 1. Kenan

  Vay be, Türkler den böyle bir proje çıkarmıymış 🙂 Şaşırdım doğrusu, site baya hızlı ve üye vs. oldum hiç bir ücret talep etmiyor.

  Önerdiğiniz için teşekkürler.

 2. @Kenan

  Türklerden çıkmış olan başarılı pek çok proje var. Bunu unutmamak gerekir 😉

YORUM BIRAKIN