Resim Upload Siteleri

Resim Upload Siteleri


İnternet üzerinde paylaşımların artmasına paralel olarak resim yükleme gereksiniminin doğmasına neden oldu. Bilgisayarımızda bulunan resimleri yedeklemek ve online olarak paylaşmanın yanında web site sahiplerininde yakından kullandıkları resim yükleme siteleri harddisk alanından kazanmak için çözüm oluyor. Bazı resim yükleme siteleri toplu resim ekleme gibi yükleme işlemlerini kolaylaştıran çözümler sunsa da tek bir resim yüklemek için ideal olan siteler bulunmaktadır. Bu yazımızda tavsiye edebileceğimiz birkaç resim yükleme (image upload) sitelerinden bahsedeceğiz.

1- Hizliresim.com

hizliresim.com, Türkçe içerikli hizmet veren resim yükleme sitesidir. Site üzerine azami olarak 5 mb büyüklüğünde fotoğraf yüklenebilmekte olup yetişkin içeriğe izin vermemektedir. Bunun yanında ek özellik olarak yeniden boyutlandırma, efekt verme ve yön çevirme gibi detaylar bulunuyor. Bmp, gif, jpg, png resim tülerini yükleyebileceğiniz site üzerinde resimleriniz 6 ay süresince saklanıyor. Resminizi seçip yüklediğinizde dosyanıza erişim için direkt link, web site ve forumlarda kullanabileceğiniz kodları otomatik olarak size veriyor.

2- Yukle.tc

Yukle.tc de Türkçe olarak hizmet veren resim yükleme sitesi özelliğini taşıyor. 5 mb’a kadar resim yüklemeye izin veren site, resimlerinizin silinmeyeceği bilgisini veriyor. Yukle.tc sadece .jpg türünde resim yüklenmesine izin veriyor. Resminizi yükledikten sonra web site, blog ve forumlarda kullanabilmeniz için kod sunuluyor.

3- Resimupload.net.tr

Türkçe olarak hizmet veren sitelerden biri de Resimupload.net.tr, kullanıcılarına 1 mb büyüklüğünde fotoğraf yükleme imkanı tanıyor. Png, jpg, jpeg, gif, bmp, psd resim dosyası türlerine izin veren site yüklenilen resim başına aylık trafik olarak 1 gb limit koymuş. Bilgisayarınızdan resim yükleyebileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan bir resmin linkini vererek yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Ayrıca resimlerinize açıklama ekleme imkanı da sunuyor. Sitenin sunduğu ek tercihler içerisinde boyutlandırma, resim kısa linki ve kişisel resim olarak tanımlama seçenekleri bulunuyor. Resminizi yüklediğinizde size resminizin linki ile küçük boyutunun (thumbnail) linkini veriyor. Ayrıca yüklediğiniz resmi silmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir link veriyor.

4- imageshack.us

imageshack.us, resim yükleme siteleri arasında en çok tercih edilen sitelerden biri olma özelliğini gösteriyor. Resim yüklemenin yanında video yüklemeye de imkan sunan siteye bilgisayardan ya da url üzerinden resim/video yükleyebiliyorsunuz. Siteye kayıt olarak kendi albümünüzü oluşturabilir, yükleyeceğiniz resimlere yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Ayrıca araçlar menüsünden resim yüklemenizi kolaylaştıracak birçok uygulamaya erişebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN