Redmi 7A: Akıllı Telefon Piyasasının Yeni Modeli

Redmi 7A: Akıllı Telefon Piyasasının Yeni Modeli


Çinli akıllı telefon ve bilgisayar üreticisi Xiaomi, yeni akıllı telefonu Redmi 7A tanıtımını yaptı. Diğer Çinli rakibi OnePlus 7 Pro ile hemen hemen aynı günlerde kamuoyuna tanıtılan akıllı telefonun en önemli özelliği olarak “hesaplı ve akıllı” olmasını öne sürmek uygun olacağa benziyor.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Hem Çinli diğer ürünler, hem de iPhone, Samsung ve benzer markaların modelleriyle karşılaştırıldığında daha ekonomik olan Redmi 7A, diğer benzerleri kadar öne çıkamıyor. Buna karşın fiyatı doğrultusunda birçok cebe gireceği de tahmin edilebilir.

Redmi 7A, bir önceki model Redmi 6A’nın ve Redmi 7’nin geliştirilmiş versiyonu. Çift SIM kartla kullanılabilen telefonun ekran boyutu hem Redmi 7’den hem de Redmi 6 Pro’dan daha küçük: 5.45 inç. Buna karşın kamera çözünürlüğü 13 MP ile diğer iki üründen daha iyi. Diğer iki modelde olduğu gibi Redmi 7A’da da 8 çekirdek CPU ve aynı batarya kapasitesi bulunuyor. Aslında ilk etapta kamera çözünürlüğü dışında göze batan bir özelliği bulunmuyor. Diğer hemen her özellik ya diğer iki modelle aynı sayılır ya da daha bile kötü durumda. Ayrıca hatırlatalım, bu modelde 13 MP kamera çözünürlüğü olması bir artı; ama diğer iki üründe de zaten 12 MP kamera çözünürlüğü bulunuyor.

Ürünün ön kamerası Redmi 6 Pro ile aynı: 5 MP. Redmi 7’de ise ön kamera 8 MP. Önceki modellerde olduğu gibi yapay zeka yüz tanımlama özelliği bu üründe de bulunuyor. 16 GB dahili depolamasına en fazla 256 GB hafıza kartı eklenebiliyor. Mavi ve siyah renk seçenekleriyle sunulan Redmi 7A’nın Türkiye satış fiyatının en fazla 2000 TL olacağı tahmin edilebilir ve bu tahmin de gerçekten abartılıdır. Örneğin Hindistan’daki fiyatı sadece 700 TL civarındadır ve bunun iki katı kadar ederde satılması bile, Türkiye pazarında yeterince ilgi görmeyeceği anlamına gelmektedir.

Redmi ürünleri hakkında detaylı bilgiye https://www.mi.com/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Etiketler:,