PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi


Sony tarafından yapılan güncelleme ile PS4 oyunlarını PC’de oynamak mümkün oldu. PlayStation 4 tarafından yayınlanan güncelleme ile Windows ve Mac bilgisayarlar üzerinden PS4 oynamak mümkündür. Ancak bunun için belirli bir donanıma sahip olmanız ve gerekli ayarlamaları yapmanız gerektiğini unutmayın.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Gerekli Cihazlar

İlk olarak tabi ki PS4 sahibi olmalısınız. Güncellemeye sahip olması gerektiği için de 3.50 sürümü olmalıdır. Güncel değilse güncelleyerek devam edebilirsiniz. PC’de oynayacaksanız Windows 8.1 veya 10 işletim sistemi, 2.6 GHz Intel Core i5 ya da daha fazla işlemci, en az 2 GB RAM ile bir bir USB portuna sahip olmalısınız. Mac ile oynamak istiyorsanız bunlardan farklı olarak OS X Yosemite veya El Capitan işletim sistemi gereklidir. Ayrıca Dualshock 4 kontrolörü ve USB bağlantı kablosu da gerekir. Bu donanımlara sahipseniz PS4’Ü PC’de oynamak mümkündür.

Oyuna başlamadan önce kablolu ya da internet bağlantınız olmalıdır. Upload ve downoad olarak 5 Mbit hızında olması yeterlidir.

Gerekli Ayarlar

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarda oynamak için öncelikli bazı ayarlar yapmak gerekir. İlk olarak PS4 Remote Play uygulamasını indirmelisiniz. Kurulumu yaptıktan sonra Ayarlar > PlayStation Network/ Hesap Ayarları > Birincil PS4‘ü ayarla şeklinde ilerleyin. Ayarlardan Remote Play‘i aktif etmelisiniz. Bu uygulamayı PS oynayacağınız cihazdan açmalısınız. PSN hesabına PS4 gibi giriş yapın. Bağlantı kurulduktan sonra PS4 menüsü bilgisayarda görünecektir. Artık oyununuzu PC’den oynayabilirsiniz.

Sony daha iyi bir deneyim için kablolu internet bağlantısı kullanmayı öneriyor. Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız da PS4 ile modem yakın olmalıdır. Çözünürlük ve kare hızını ayarlardan yapabilirsiniz. Windows kullanıyorsanız uygulamaya ait ayarlardan, Mac’te ise tercihler kısmından çözünürlük ayarını yapmalısınız.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!