Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Akıllı telefon kullananların şarj sorununu çözen powerbank her zaman her yerde kesintisiz iletişim kurmanıza yardımcı oluyor.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Nasıl Kullanılır?

Herkesin elinden bir an olsun düşürmediği akıllı telefonların en büyük sorunu maalesef çabuk biten şarjlar. Özellikle dışarıda iken biten şarjlar nedeniyle çok sıkıntı yaşanıyor. Teknolojiden kaynaklı bu sorun, yeni teknolojilerle çözüme kavuşuyor.

Batarya ne kadar büyük ve ağırsa o kadar şarj sağlıyor. Ancak bataryanın büyük olması cihazı da hantallaşıyor. Bu yüzden büyük batarya yerine yedek batarya daha akıllıca çözüm oluyor. Powerbank nedir diyenlere kısaca şarj takviyesi yapan cihaz diyebiliriz. Evde şarj ederek yanınıza aldığınız powerbank, istediğiniz yerde cihazınıza takarak şarj sağlayacaktır. Powerbank ile cihazınız arasında sağladığınız kablo ile cihaz şarj olmaya devam edecektir.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Powerbank taşınabilir bir batarya olduğu için çok büyük almamak gerekir. Büyüğünü değil, ihtiyacınıza uygun olanı almalısınız. Dışarıda telefonunuzu kaç kez şarj etmeniz gerektiğini düşünün ve kapasitesini ona göre belirleyin. Örneğin cihazınızın bataryası 3.000 mAH ise 7.000 Mah batarya size iki tam şarj sunacaktır.

Diğer bir ayrıntı ise powerbankın cihazı şarj etme süresidir. Nasıl ki hızlı şarjlarla kısa sürede telefonu şarj etmek istiyorsanız, bu özelliği powerbankta da aramalısınız. USB çıkışındaki şarj amper hızı ne kadar yüksekse o kadar hızlı şarj edecektir.

Powerbanklerde çıkış sayısı bir ya da daha fazla olabiliyor. Dışarıda sadece tek telefon kullanıyorsanız bir çıkış sizin için yeterlidir. Ancak aynı anda iki telefon ya da telefon, tablet gibi birden fazla cihazı şarj edecekseniz daha fazla çıkış tercih etmelisiniz. Powerbank alırken nelere dikkat etmeli derseniz bir de şarj olurken şarj edebilirse aradığınız tüm özellikleri sunar.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!