Pokemon GO İndirmeye Sunuldu

Pokemon GO İndirmeye Sunuldu


Pokemon GO Nedir?

90’lı yılların popüler çizgi dizisi olan Pokemon, artık oyun olarak akıllı cihazlara da yüklenebiliyor. Oyunun geliştiricisi olan Nintendo, Eylül 2015 tarihinde yaptığı basın toplantısında akıllı cihazlara yüklenebilecek olan oyunu tanıtmıştı.

Oyunun tanıtım videosu ve basın lansmanına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Oyun, çizgi filmden aşina olduğumuz üzere aynı konsepte sahip bulunuyor. Oyunda Ash karakteri ile bir yolculuğa çıkıyoruz ve yolda karşımıza çıkan pokemonları evcilleştirerek onlara sahip oluyoruz. Oyun GPS temelli olup açık bir evrende geçiyor. Bu evrende gezerek yeni pokemon türlerini keşfedip diğer rakiplerimizle savaşabiliyoruz.

Pokemon Go

Pokemon GO Yükleme Nasıl Yapılır?

Oyuna resmi olarak erişim başlasa da henüz ülkemizden erişim sağlanamıyor.

  • Pokemon GO Android cihazlara yüklemek için oyunun APK dosyasını telefonunuza indirerek kurabilirsiniz. Bu yöntem belirli riskler taşımakta olup birçok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Fakat yine de riskleri göze olarak oyunu indirip yüklemeyi düşünenler http://tr.fobito.com/android/pokemon-go adresinden yükleme dosyasını telefonlarına indirebilirler.
  • Pokemon GO IOS yükleme yapmak için şu an belirli bir yükleme dosyası bulunmamaktadır. Apple Store’da kullanıcılar tarafından görüntülenebilen oyun, Türkiye’den yüklenememektedir. Bu durumda IOS kullanıcıları App Store üzerinden ülke / bölge değişimi yaparak oyunu cihazlarına indirebilmektedir.
  • Oyununun Türkiye’de resmi olarak ne zaman yayınlanacağı bilinmemesine rağmen yukarıdaki alternatif yükleme yöntemleri ile cihazlara kurulum yapılabilmektedir. Bu yöntemler cihaz için risk barındırabileceğinden oyunun resmi olarak AppStore ve Google Play üzerinden yayınlanmasını beklemekte fayda var.
    Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!