PlayStation VR Televizyonsuz Nasıl Kullanılır?

PlayStation VR Televizyonsuz Nasıl Kullanılır?


Televizyonsuz PS4 kullanma yöntemlerini araştırıyorsanız sanal gerçeklik gözlükleri sizler için bir alternatif olabilir. Bu gözlükler sayesinde televizyonunuz olmadan PlayStation VR ile sanal gerçeklik ekranına aktarabilir ve bu sayede oynayabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki sanal gerçeklik özelliğini desteklemeyen oyunlarda sadece sinematik bir özellik sunulacaktır. Yani televizyon ekranında gördüğünüz gibi bir oyun oynamak durumunda kalacaksınız.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Ayarlar Nasıl Yapılır?

Eğer televizyonunuz yoksa ve PS4 oynamak istiyorsanız sizler de aşağıdaki adımları izleyerek sanal gerçeklik gözlüğünü ekran niyetine kullanabilirsiniz. Öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Buradan Aygıtlar seçeneğini tercih etmeli ve “Playstation VR” işaretlemelisiniz. Ardından karşınıza ekran boyutu ile ilgili seçenekler çıkacaktır. Bunlardan küçük, orta ya da büyüğü seçebilirsiniz. Merak etmeyin eğer ekran büyüklüğü istediğiniz gibi olmadıysa oyun esnasında da ekranı ayarlayabilmeniz mümkündür.

Sanal gerçeklik gözlüğü ile PS4 oynamak isteyenler bu ayarlamaları yaptıktan sonra oyuna geçebilir. Oyun oynarken eğer ekran boyutunu değiştirmek isterseniz PS tuşuna basmalısınız. Ardından PlayStation VR Ayarla seçeneğini tercih etmelisiniz. Karşınıza ekran boyutu ile ilgili seçenekler çıkacaktır. Buradan gerekli ayarlamaları kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kamera ile ilgili ayarlamaları da iyi bir şekilde yaptıktan sonra keyiflice oyun oynayabilirsiniz.

Bu ayarlamaları iyi bir şekilde yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Eğer oyunlarda sanal gerçeklik gözlüğü desteği var ise bu durumda oyunun içerisine daha iyi girmeniz mümkün olacaktır. Eğer sanal gerçeklik gözlüğü desteği yoksa bu durumda televizyon ekranı gibi sadece yansıtma görevi görülecektir. Ancak televizyon olmayan durumda bu işlev de yeterli olarak görülebilir. Ayarlama kısmı ile ilgili yaşadığınız sorunları yorum kısmından iletebilirsiniz. Bu sayede aynı sorunları yaşayanlar içerisinden bir çözüm yolu bulunacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!