Photoshop Alternatifi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları


En çok kullanılan fotoğraf düzenleme programlarının başında gelen Adobe Photoshop, gerek ücretli olması gerekse de bazı kullanıcılara karışık gelmesi açısından kullanıcılar farklı programlara yönelebilmektedir.

Ücretli ve ücretsiz pek çok fotoğraf düzenleme uygulaması olmasına rağmen belli başlı özellikleri ile aradan sıyrılan 3 fotoğraf düzenleme programına değineceğiz.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] Sosyal Ağlarınıza Kapak Fotoğrafı Tasarlayın
Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri[/su_box]

Paint.NET

Paint.NET

Başlangıçta Windows Paint uygulamasının yerine kullanılmak üzere oluşturulan Paint.NET, basitlik göz önünde bulundurularak oluşturulan bir fotoğraf düzenleyicisidir. Editörün arayüzü Paint’i kullananlara aşina olacak bir tasarımdadır.

Paint.NET, bir fotoğraf düzenleyici (katmanlar, filtreler, vb.) İçin gerekli olan tüm düzenleme araçlarıyla birlikte gelir ve kullanıcıların fotoğraflarını göreceli olarak rötuşlamasına ve yeniden düzenlemesine olanak tanır.

Paint.NET’in başka bir avantajı da kaynak gereksinimleridir. Uygulama, GIMP veya Photoshop gibi fotoğraf editörleri kadar karmaşık olmadığından, Paint.NET aktifken bilgisayar kaynaklarınızdan daha az tüketir ve düşük konfigürasyondaki bilgisayarlarda rahatlıkla çalıştırılabilmektedir.

İşi yapan hafif bir fotoğraf editörü arıyorsanız, Paint.NET daha iyi bir seçenektir.

[su_heading]Paint.Net[/su_heading]

GIMP

GIMP

Açılımı, GNU Image Manipulation Program olan uygulama en popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımlarının başında gelmektedir. Photoshop’un sahip olduğu tüm araçlar, fırçalar ve sistemler GIMP’de bulunabilir.

[su_heading]GIMP[/su_heading]

Fotor

Fotor

Son olarak masaüstü, mobil ve web için ücretsiz bir resim düzenleme aracı olan Fotor var. Hem GIMP hem de Paint.NET’in aksine, Fotor’un benzersiz özellikleri, tam anlamıyla fotoğraf düzenleme yerine fotoğraf rötuş amaçları için yapılır.

Bu nedenle FOTOR, yukarıda belirtilen uygulamalarda bulunabilecek bazı işlevlerden yoksundur.

Fotor, yukarıda belirtilen araçlar kadar kullanışlı olmasa da, bu düzenleme aracı bazı benzersiz özelliklerle birlikte gelir. Yeni başlayanlar için Fotor, toplu fotoğraf düzenleme ile özelliği ile birlikte gelir ve kullanıcıların tek seferde büyük bir fotoğraf setini düzenlemesine izin verir. Büyük bir fotoğraf setini tek seferde düzenlemek istiyorsanız Fotor bu özelliğiyle kullanışlı olmaktadır.

Toplu düzenlemenin yanı sıra Fotor, kullanımı oldukça kolay olan sayısız filtre ve araçla birlikte gelir. Fotor hem masaüstü uygulaması hem de bir online web tarayıcı sürümünde kullanılabilmektedir. Bu açından da FOTOR’un bilgisayarda kurulu olmasına gereksinim duyulmamaktadır.

[su_heading]Fotor[/su_heading]

Sonuç olarak 3 ücretsiz fotoğraf düzenleme programı da birbirinden benzersiz özellikler barındırmaktadır. İhtiyacınıza uygun olan editörü kullanarak Adobe Photoshop’a alternatif çözümler getirmenize olanak sağlamaktadır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN