Pdf Dosyası Oluşturmak

Pdf Dosyası Oluşturmak


Pdf belgeleri, metin ve görsel içeren belgeler olup paylaşılması ve taşınması kolay olduğundan Word dosya biçimine göre daha çok tercih edilebilmektedir. Pdf dosyaları, kullanıcıya direk olarak düzenleme şansı vermemesi nedeniyle dosyanın orijinalliğinin bozulmama avantajı bulunuyor. Bu kadar çok kullanılan bu dosya türünü birçok kullanıcı nasıl oluşturacağını bilmemektedir. Pdf uzantılı dosya oluşturmanın pek çok yöntemi bulunmasına rağmen bu yazımızda en çok kullanılan yöntemlerden bahsedeceğiz.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] Pdf Dosyalarının Korumasını Kaldırma[/su_box]

Adobe Pdf Creator

Adobe’nin sitesi üzerinden online olarak pdf dosyalarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için http://www.adobe.com/tr/products/acrobat/create-pdf-creator.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Word Üzerinden Pdf Oluşturma

Microsoft Word programında düzenlediğimiz metnimizi farklı kaydet özelliğinden dosya türünü pdf seçerek oluşturduğumuz Word dosyasını pdf olarak kaydedebiliriz.

3.Parti Yazılımlar Aracılığıyla Pdf Oluşturma

Pdf oluşturmak için birçok ücretli ve ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Her programın kullanımı kendine göre farklılık gösterse de pdf oluşturmak için en çok aşağıdaki programlar tercih edilmektedir.

– PrimoPDF
– PDFCreator
– doPDF

Online Pdf Oluşturma

İlk seçenekte verdiğimiz Adobe üzerinden online pdf oluşturabileceğiniz gibi bunu online olarak yapabilen başka siteler de bulunmaktadır. Bu sitelerden en çok tercih edilenleri;

http://www.adobe.com/tr/products/acrobat/create-pdf-creator.html
www.dopdf.com/tr/
www.pdfonline.com
online2pdf.com/
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!