Pdf Dosyalarının Korumasını Kaldırma

Pdf Dosyalarının Korumasını Kaldırma


İnternet üzerinden indirdiğimiz ya da elimizde bulunan bazı .pdf dosyaları koruma altında olabilir. Korumalı olan .pdf dosyaları üzerinde herhangi bir değişiklik, metin seçip kopyala – yapıştır ve yazdırma işlemi gerçekleştiremiyoruz. Pdf dosyasının yaratıcısı koruma olarak bu özellikleri kısıtlamıştır.

Bir pdf dosyasının içinden belirli bir metni kopyalamamız ya da Word’e yapıştırıp üzerinde değişiklik yapmamız gereken durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda pdf dosyasının korumasını kaldırmamız gerekir.

Pdf dosyalarının korumasını kaldırmada istersen internet üzerinden online olarak yapabilir ya da bilgisayarımıza bir program yükleyerek korumalı pdf dosyalarımızı korumasız kale getirebiliriz.İlk olarak internet üzerinden online pdf unlocker adı altında http://pdfpirate.org/ adresinden pdf dosyalarınızın korumasını kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle siteye girdiğimizde karşımıza çıkan bölümden korumalı pdf dosyamızı siteye yüklüyoruz ve koruma kaldırma işlemi gerçekleşiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra koruması kaldırılmış pdf dosyamızı indirebilmemiz için bir link veriliyor ve korumasız dosyamıza sahip oluyoruz. Site üzerinden ayrıca online pdf dosyaları oluşturabilirsiniz.

Pdf dosyalarımızı bilgisayarımıza yüklediğimiz bir program aracılığı ile kaldırma istersek bu işte en başarılı programlardan biri PDF Password Remover. http://www.pdfpasswordremover.com/download.html adresinden programı indirerek pdf dosyalarınızı korumasız hale getirebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Comments
  1. http://pdfpirate.org/ bu site ayaktır…biç bir halta yaramıyor….

  2. ali

    yoo ben yaptım teşekkürler çok işime yaradı

YORUM BIRAKIN