Opera VPN Nedir? Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Opera VPN Nedir? Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?


Opera internet tarayıcısının sunmuş olduğu Opera VPN hizmetini nasıl kullanabileceğiniz hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz. Farklı ülkeden internete erişim sağlamak için VPN kullanmak gereklidir.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] VPNhub Uygulaması Nedir? VPNhub Nasıl Kullanılır?[/su_box]

Opera VPN Ayarları

Opera internet tarayıcısı ise bunu kendisi sunuyor. Yeni gelen güncellemeler ile artık arama çubuğunun sol tarafında VPN’i aktif et butonu görülmektedir. Ancak eski sürüm kullananlar var ise bu kimselerin internet ayarlarına girmeleri gereklidir.

Eski sürüm kullananların Opera tarayıcısını açtıktan sonra sağ üstte yer alan kolay kurulum ikonuna tıklamaları gerekiyor. Ardından uzun bir menü açılacak ve buradan da tarayıcı ayarlarına git seçeneğini tıklamak gereklidir.  Buradan gizlilik ve güvenlik seçeneğini işaretledikten sonra VPN’i etkinleştir sekmesini tıklamak gerekiyor. Bunu da yaptıktan sonra artık VPN etkin hale getirilmektedir.

Opera VPN İnternet Yavaşlıyor Şikayeti

VPN kullanırken internetin yavaşlaması sorunu ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Opera VPN çalıştırma işlemini yaptıktan sonra seçilen ülkenin çok uzak olması halinde tarayıcıda yavaşlama görülebilir. Bunun için daha yakın bir ülkenin seçilmesinde fayda vardır.

Bir diğer neden ise internetinizde olan yavaşlıktır. Bunun için bağlandığınız internetin hızını kontrol etmenizde fayda vardır.

Uygulamayı mobil cihazlarda kullanmak için ek uygulamalar indirilmesi gereklidir. Ancak Opera, mobil cihazlar için bu erişimi kaldıracağını ifade etmişti. Farklı uygulamalar indirerek yine de VPN kullanmak mümkündür.

Opera VPN nasıl çalıştırılır konusunda yeteri kadar açıklama yaptık. Tarayıcı ile pek çok yasaklı siteye girilebilir. Ancak yapılacak paylaşımların suç içerikli olmaması gereklidir. Aksi takdirde adli olarak kişiler hakkında işlem başlatılması söz konusu olabilecektir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için son derece dikkatli olunması gerekiyor. Özellikle gençlerimize özel dikkat gösterilmelidir.

OperaVPN tarayıcısı https://www.opera.com/tr adresinden indirebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Etiketler:,,