Online Virüs Taraması

Online Virüs Taraması


İnternet kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak zararlı içeriklerde fazlalaşmaya başladı. Ziyaret ettiğiniz bazı siteler üzerinden bilgisayarınıza yazılım kuruluyor olabilir ya da taşınabilir diskler ile bu zararlı yazılımlar bilgisayarımıza kurulabilir.

Eskiden bilgisayara zarar vermek için üretilen virüs, trojen, truva atı, keylogger vb. zararlı yazılımlar teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıya yönelik zararlı faaliyetler amacıyla üretilmeye başlandı. Bunların sonucunda bilgisayarımızın kontrolünün başkalarının eline geçmesi, kişisel bilgilerimizin paylaşılması ya da şifrelerimizin çalınması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu tür zararlı yazılımlara alınacak önlemler arasında girdiğimiz sitelerde dikkatli olmalı, kullandığımız işletim sisteminin güncellemelerini kurmayı ihmal etmemeli ve bilgisayarımızda mutlaka antivirüs programı bulundurmalıyız. Piyasada bir çok ücretsiz tam sürüm antivirüs programının yanısıra belli bir ücret karşılığında daha üstün özelliklere sahip antivirüs programı satın alabilirsiniz.Kullandığımız virüs programı her virüsü yakalayıp engelleyemiyor olabilir. Fazla antivirüs programı kullanmakta bilgisayarımızın performansını düşürebileceği için alternatif olarak kurulum gerektirmeyen online virüs tarama sitelerini tercih edebiliriz.

Bu siteler arasında öne çıkanlar;

www.bitdefender.com/scanner/online/free.html
www.kaspersky.com/virusscanner
go.eset.com/us/online-scanner
http://www.f-secure.com/en_EMEA-Labs/security-threats/tools/online-scanner
housecall.trendmicro.com
security.symantec.com

NOT: Bu siteler bilgisayarınızı taramak için bilgisayarınıza küçük bir yazılım kurdurma isteği gönderebilir.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN