Online Resim Optimizasyonu

Online Resim Optimizasyonu


Teknolojinin gelişmesine paralel olarak fotoğrafların da kaliteleri artmaya başladı. Fakat bu artış beraberinde saklama sorununu da ortaya çıkarıyor. Yüksek boyutlara varan fotoğraflar için çeşitli depolama çözümleri sunulsa da bir süre sonra yeterli gelmiyor ve yüksek bütçeler gerektiriyor. Bu gibi durumlarda fotoğraflarımızı optimize ederek boyutlarını küçültmek depolama konusunda çözüm olabilecektir.

Aynı şekilde web sitelerinde kullanılan görsellerin artmasıyla büyük oranda disk ve trafik kullanımına yol açmaktadır. Bu da web site sahipleri için maliyeti arttırıcı unsurlardan biridir. Web sitelerine yüklenen görsellerle ilgili farklı çözüm yolları bulunmasına karşılık kendi sunucusunu kullananlar için resimleri optimize edip kullanmak büyük oranda disk ve trafik kazanımına neden olacaktır.

Bu yazımızda resimlerinizi online olarak optimize edebileceğiniz Kraken.io sitesini tanıtacağız. Kraken.io ile resimlerinizi çoklu olarak siteye yükleyebilir ya da resim adreslerini kullanarak internet üzerindeki resimlerinizi online olarak küçültebilirsiniz.

Kraken.io üzerine yükleyeceğiniz resimlerde bir limit bulunmamasına rağmen yükleyeceğiniz dosyaların maksimum 1 Mb olması gerekiyor. Büyük oranlarda küçültme yapan site, çoklu yüklenen resimlerin rar dosyası olarak download edilmesine imkan veriyor.

Site üzerine yüklediğimiz 5.83 mb boyutunda 50 dosyanın optimize edilmiş sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

kraken.io
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN