Messenger Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?


Facebook tabanlı olarak kullanılan mesajlaşma programı Messenger’da çevrim dışı görünme ya da Messenger okundu bilgisi kapatma gibi özellikler kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılan konulardan birisidir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Messenger uygulamasında okundu bilgisini kapatmak ek uygulama kullanmadan mümkün değildir. Ancak çevrimdışı görünme özelliği bulunmaktadır. Bunun için sayfanın alt kısmında yer alan ayarlar sekmesine girmelisiniz. Ardından gizlilik ayarlarından çevrim dışı görünme özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bu sayede çevrimiçi olsanız dahi başkaları sizleri çevrimdışı olarak görecektir. Ancak size mesaj geldiğinde okumanız durumunda okundu bilgisi iletilecektir.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Okundu Bilgisi Kapatma

Messenger okundu bilgisi kapatmak isteyenler ise Ghost for Chat gibi uygulamaları kullanmak zorundadır. Zira Messenger uygulaması buna doğrudan izin vermemektedir. Bu uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra Messenger uygulamasına girdiğinizde okuduğunuz mesajların okundu bilgisi karşı tarafa iletilmeyecektir.

Hem çevrimdışı görünüp hem de okundu bilgisini kapatmanız durumunda mesajlaştığınız kişiler hiçbir şey anlayamayacaktır. Böylelikle çevrimiçi olmuşsun ama bana mesaj atmamışsın gibi sitemlerle karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır.

Ancak unutmadan da ifade etmek gerekir ki bu uygulama kullanıcılarından ücret almaktadır. Aylık 2 dolar civarında bir ücret alan uygulama için her ay yeniden ödeme yapmak gerekiyor. Ancak sürekli olarak Messenger kullanan kimseler için bu ücret oldukça cüzi kalacak ve karşılığında elde edilen olanaklar paha biçilemez olacaktır. Bu uygulama sayesinde Messenger kullanan kimseler daha özgür bir şekilde mesajlaşma imkanına kavuşacaklardır. Uygulama mağazalarında satılan bu uygulama ücretsiz bir şekilde temin edilebilir. Messenger tarafından bu özellik getirilmedikçe ek uygulamalar kullanmak zorunlu olacak gibi görünüyor. Messenger ise bu yönde herhangi bir sinyal vermiyor. Dolayısıyla kullanıcılar ücretli uygulamalara mecbur kalmaya devam edecek gibi görünüyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!