Live Photos Nedir? Android Live Photos Nasıl Kullanılır?

Live Photos Nedir? Android Live Photos Nasıl Kullanılır?


Iphone 6 ve sonrasında çıkan modellerde live photos adı verilen canlı fotoğraflar özelliği kullanıma sokulmuştu. Bu özellik sayesinde çekilen fotoğraflar kısa süreli de olsa hareketli bir hal alıyorlar. Bu sayede daha canlı fotolar çekmek mümkün oluyor. Ancak Android telefonlarda bu özellik bulunmuyor. Fakat bu hiçbir şekilde Android telefonlarda hareketli fotoğrafların çekilemeyeceği anlamına gelmiyor.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Ek Uygulama Kullanılmalı

Iphone telefonlarda live photos özelliği telefon ile birlikte gelmektedir. Ancak Android telefonların kendisinde böylesi bir özellik bulunmuyor. Bu nedenle de ek uygulama kullanılması gerekiyor. CameraMX gibi bazı ücretsiz uygulamalar bulunduğu gibi ücretli olan uygulamalar da bulunuyor. sizler de durumunuza göre bu programları indirebilir ve derhal kullanabilirsiniz.

Live photos özelliği ile çekilen fotoğraflar hem hareketli hem de sabit olarak kaydedilebiliyor. Bu sayede dilediğiniz cihazlarla da fotoğrafları paylaşabilmeniz mümkündür. ancak ifade etmek gerekir ki hareketli fotolar diğer fotoğraflara göre daha fazla yer kaplamaktadır. Bu nedenle de telefonunuzda daha fazla yere ihtiyaç duyulabilir.

CameraMX benzeri uygulamalar Google Play Store üzerinden paylaşılıyor. Sizler de cihazınızdan bu mağazaya girerek benzeri uygulamaları anında ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulamalar ile fotoğraf çekmeniz durumunda ise hareketli olan fotoğraflara sizler de kavuşacaksınız. Aynı zamanda bu fotoğraflara çeşitli efektler de ekleyebilmeniz mümkündür. Böylelikle çok daha eğlenceli ve dikkat çeken fotoğraflar ortaya çıkacaktır. Hareketli fotoğrafların sadece Iphone telefonlarda değil aynı zamanda Android telefonlarda da çekilebileceğini sizlere aktarmış olduk. Dileyen herkes uygulamaları indirerek en kısa süre içerisinde fotoğrafları çekebilir ve sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşabilir. Üstelik uygulamaların ücretsiz olması da son derece önemli olan özelliklerin başında geliyor. Sizler de uygulamaları indirerek derhal kullanabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!