Kırık ya da Çatlak Ekranlı Telefon Kullanımı Zararlı mı?

Kırık ya da Çatlak Ekranlı Telefon Kullanımı Zararlı mı?


Telefonun ekranı kırıldığında ya da çatladığında tek sorun ekranda olmuyor. Evet, yanlış okumadınız. iPhone kullanıcıları da ekran kırılması ya da çatlaması problemini sıklıkla yaşıyor. Akıllı telefonların ekran bölümü oldukça hassas ve sadece tek bir darbe, kırılma ve çatlama sorununa yol açabiliyor. Şayet ekran halen görülebiliyorsa kullanıcılar bu durumu umursamıyor. Oysa ekranda böyle bir sorun olması aslında cihazın iç aksamında da bir problem olabileceğinin göstergesidir.

Ekranda kırılma ya da çatlamaya neden olan darbe, iç bileşenlerin gevşemesine de yol açabiliyor. Bu durum kısa devrenin her an gerçekleşebileceği anlamına geliyor. Kısa devre ise telefonun patlayabilmesi riski demektir. Aynı zamanda telefonun bataryası orijinal olsa bile iç aksamdaki oynamalar ve arızalar bataryanın patlamasına yol açabilir. Özellikle aşırı ısınma nedeniyle bu sorunun sıklıkla yaşandığını haberlerden de takip ediyoruz.

Kırık ve Çatlak Ekran Göz Sağlığını Bozuyor!

Elbette göz sağlığının da bu durumdan olumsuz etkilediğini belirtmek gerekiyor. Kırık ekrandan süzülen ışıkları fark edemeyebilirsiniz. Ancak bu ışık gözü yoruyor ve uzun süre kullanılması durumunda da çok ciddi göz sorunlarına yol açabiliyor. Bir süre sonrasında gözlerde yanma, batma, yaşarma ve ağrı gibi semptomlar ortaya çıkabiliyor.

Sonuç olarak kırık ve çatak ekran ile telefon kullanmak son derece sakıncalıdır. Yapmanız gereken sadece iPhone 6S ekran değişimi işlemi olacak. Bu işlem için telefonunuzdan ayrı kalmanız gereken süre sadece 40 dakika! Özellikle CPR Teknik Servis tercih edildiğinde 40 dakikada ekran değişimi yapılabiliyor ve telefonunuz size teslim ediliyor.

Bu arada CPR Teknik Servis Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek markadır. Amerika’dan 32 kontrol aşamasından geçirilen, garantili ve sertifikalı muadil ekran takımı kullanılıyor. Ekranın yanı sıra batarya değişimi işlemleri ve firmanın internet sitesinde yer alan diğer işlemlerin de çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirildiğini belirtebiliriz.

Ekran değişimi yaptırmak isteyen kullanıcılara çok sayıda seçenek sunuluyor. Kullanılan parçalar sertifikalı ve garantili olduğundan hiçbir endişe yaşamadan telefonunuzu bu teknik servise iletebiliyorsunuz. Hemen cprteknik.com adresine tıklayarak servise ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sitenin ‘hizmetler’ sayfasına mutlaka göz atın, çok faydalı bilgiler bulacaksınız.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN