iPhone’da Müzikleri Zil Sesi Yapmak

iPhone’da Müzikleri Zil Sesi Yapmak


Iphone müzikleri zil sesi yapma işlemi Android cihazlardaki gibi kolay değildir. Zira Iphone’lar kendi mağazalarına yönlendirme yapmakta ve ancak buradan zil sesi yapmak mümkün olmaktadır. Ancak bunu aşmanın yöntemleri de bulunuyor.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Bu yöntemlerden en çok tercih edilen ve en kolaylarından birisi olanı sizlere aktaracağız. Bu kapsamda ilk olarak Melofania.club gibi müzik sitelerine girmelisiniz. Burada yüzlerce müzikten birisini tercih ederek .m4r formatına çeviriyoruz. Zil sesinin 40 saniyelik olması gerektiği için müziklerin de 40 saniyelik kısmını seçiyoruz. Dosyayı ve formatını seçtikten sonra yükleme işlemini yapmanız gerekiyor. Bunu da gerçekleştirdikten sonra sırada müziği Itunes kullanmadan Iphone telefonlara aktarmak kalıyor.

Bunu yapabilmek için CopyTrans adlı bir uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama Itunes alternatifi olarak kullanılan bir uygulamadır. Uygulamayı yükledikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız ve bu bilgisayara güven demeniz gerekiyor. Uygulamayı bilgisayarda çalıştırdıktan sonra bilgisayarınız telefonunuzu bulacaktır. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızdan telefonunuza aktarımda bulunabilirsiniz. Aktarım işlemlerini yaparken bilgisayarınıza yüklediğiniz zil sesini sürükleyerek Iphone melodiler kısmına bırakmanız yeterli olacaktır. müziği yükledikten sonra melodi seçim aşaması bildiğiniz şekilde gerçekleşecektir.

Eğer Itunes’te yer alan bir müziği zil sesi yapmak istiyorsanız bu durumda Itunes’ten şarkıyı seçmeli ve ardından sağ tıklayarak bilgi ver demelisiniz. Sonrasında 40 saniyelik kısmı seçerek m4r formatında indirmelisiniz. Itunes’ten zil sesi yapmak için tüm aşamalar tamamlandıktan sonra aktarım yapabilirsiniz. Böylelikle bir müziğin istediğiniz 40 saniyesini melodi olarak seçebilirsiniz. Bu işlemler sonunda sizler de artık istediğiniz müziği zil sesi olarak belirleyebileceksiniz. Böylelikle Android cihazlarda olan bu serbestiyi biraz uğraşı ile aşabileceksiniz. Bu uygulamayı derhal yapmak için şimdiden işe koyulabileceğinizi belirtmek isteriz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!