IPad 2 Özellikleri

IPad 2 Özellikleri


Apple firmasının son ürettiği tablet olan IPad 2 satışa sunulmasının ardından kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılandı. Ipad’e göre daha gelişmiş özellikler gösteren IPad 2’nin tanıtımına geçelim.

241,2 mm x 185,7 mm uzunluklarına sahip olan Ipad 2, 613 gr ağırlığa sahip olarak geliyor. Apple, kullanıcılar için Ipad 2 ürününü 16, 32, 64 gb olmak üzere 3 farklı depolama seçeneği sunarak pazarlıyor. Cihaz veri iletişimi için Bluetooth 2.1 yanı sıra Wi-fi ile 3G teknolojilerini kullanabilmektedir.

9,7 inç geniş parlak LED ekrana sahip olan IPad 2, Multi-Touch özelliği de göstermektedir.Parmak izine ve yağlanmaya karşı kaplamaya sahip olan tablet birden fazla dili aynı anda gösterebilme özelliğine sahip olarak geliyor.

1 Ghz hıza sahip çift çekirdekli işlemci ile yüksek performansı hissedeceksiniz. Apple IPad 2 dahili olarak ön ve arkada olmak üzere 2 adet kamera ile geliyor. Ön kamera VGA kalitesinde olup saniyede 30 kareye kadar sesli video çekebiliyor. Arka kamera ise 5x dijital zooma sahip olup 720p (HD) kalitesinde fotoğraf çekip video kayıt edebiliyor.10 saate kadar kullanım süresi sağlayan lityum-polimer pil ile internette gezinmenin keyfine varacaksınız. Ipad 2 üzerinde dahili olarak mikrofon ve hoparlör bulunmasının yanında 3,5 mm. stereo kulaklık girişi bulunuyor.

Wi-Fi, Dijital pusula, GPS Yardımı ve 3G teknolojisini sunan IPad 2’nin açabildiği dosya türleri .jpg, .tiff, .gif (görseller); .doc ve .docx (Microsoft Word); .htm ve .html (web sayfaları); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview ve Adobe Acrobat);.ppt ve .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (metin); .rtf (zengin metin biçimi); .vcf (iletişim bilgileri); .xls ve .xlsx (Microsoft Excel).
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN