iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?

iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?


Sürekli olarak gelen güncellemelerden sıkıldıysanız iOS güncelleme uyarılarını kapatmak mümkündür. Apple tarafından sık sık iOS güncellemesi veriliyor. Bu güncellemeler iPhone ya da iPad cihazınızda otomatik olarak yapılıyor. Güncellemelerden sonra ise cihazlar sorunlu çalışabiliyor. Beta için gelen yazılım güncellemeleri veya programı olmayan kullanıcılara da veriliyor. Bu ise gereksiz güncelleme anlamına geliyor. Yeni bir özellik sağlamadığı için kullanıcılara güncelleme yapmak istemiyor. Ancak güncellemeleri tamamen engelleme seçeneği maalesef Apple’da mümkün değil. Güncelleme uyarılarını engelleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

iOS Güncelleme İptali Nasıl Yapılır?

iPhone/iPad cihazdan Safari üzerinden tvOS 11 beta konfigürasyon profilini indirin. İndirme tamamlanınca doğrudan profil yükleme ekranı açılır. Bu ekrandan yükle kısmına tıklayın. Yükleme için yeniden başlatma uyarısı verilecektir, bunu kabul edin.

İndirmenin başarılı olduğundan emin olmak için cihazınızdan Ayarlar –  Genel –  Profil şeklinde ilerleyin. Burada tvOS 11 Beta Software Profile görüyorsanız yükleme başarılı olmuştur. Eğer görmüyorsanız yüklemeyi yeniden yapmanız gerekir. Yükleme başarılı ise iOS güncelleme engelleme yapabilirsiniz.

Yeniden başlayan cihazınızdan Ayarlar – Genel –  Yazılım Güncelleme şeklinde tıklayarak ilerleyin. “Yazılımınız Güncel” mesajı ile işlem tamamlanacaktır. Bundan sonra yüklü olan iOS sürümünü kontrol ederek emin olabilirsiniz. İşlem başarılı olduğuna göre bundan sonra gelen güncellemeler için bildirim gelmeyecektir. Cihaz tarafından arka planda indirmeler devam etmeyecektir.

Eğer yeniden iOS güncelleme almak isterseniz ayarları değiştirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar –  Genel –  Profiller – tvOS 11 Beta Software Profile –  Profili Sil şeklinde ilerlemeniz gerekir. Böylece indirdiğiniz programı sileceksiniz. Silerken de kurarken olduğu gibi yeniden başlatma yapılacaktır. Profili kontrol ederek sildiğinizden emin olabilirsiniz. Bu şekilde ayar yaparak güncelleme alıp almamak artık sizin elinizde olacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!